z ostatniej chwili
Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


e-Integracja – szansą na rozwój społeczności lokalnej

18/01/2010, dodał: Maciej Liberda czytano: 2453 razy

Od ubiegłego roku na terenie Gminy Mszana Dolna, realizowany jest projekt e-Integracja – szansą na rozwój społeczności lokalnej. Partnerem projektu jest Fundacja Rozwoju Rolnictwa, Wsi i Obszarów Wiejskich z siedzibą w Warszawie. Projekt ten jest kolejną inicjatywą podejmowaną przez Wójta Gminy Mszana Dolna, na rzecz rozwoju gminy oraz tworzenia lepszej jakości życia jej mieszkańców.

 

 

 

Mieszkańcy gminy Mszana Dolna
otrzymali sprzęt komputerowy
i będą uczyć się nowych technologii

 


Całkowity koszt realizacji projektu wynosi 369 402,60 pln. Wartość dofinansowania z funduszy unijnych i skarbu państwa – 309 920,71 pln. Wkład własny Urzędu Gminy Mszana Dolna - 64 271,89 pln. Projekt będzie realizowany do końca 2010 roku.
Projekt prowadzony jest w ramach działania 8.3 Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu e-Inclusion, Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (POIG). Jego głównym celem jest umożliwianie rozwoju i podnoszenia konkurencyjności zawodowej ludziom, którzy nie mieli wcześniej możliwości korzystania z zaawansowanych technologii.
Okazją do podsumowania zakończenia I etapu realizacji projektu, była konferencja prasowa, która odbyła się 21 grudnia 2009 r. w SP w Mszanie Górnej. W swoim wystąpieniu Pan Tadeusz Patalita, Wójt Gminy Mszana Dolna, przedstawił zaangażowanie Gminy w realizację projektu.

W ramach projektu, 40 gospodarstwom domowym z terenu gminy, znajdującym się w trudnej sytuacji ekonomicznej, przekazany został w nieodpłatne użytkowanie sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem. Również w ramach projektu, gospodarstwom tym przez okres 6 lat będzie dostarczany Internet. Dla 65 osób z gospodarstw domowych objętych projektem, w miesiącach kwietniu i maju br. zostaną przeprowadzone szkolenia z zakresu obsługi komputera oraz wykorzystania Internetu. Dla 40 z nich, szkolenia zakończone zostaną egzaminem i uzyskaniem certyfikatu ECDL, honorowanego w całej Europie.
Poprzez zapewnianie dostępu do komputera i Internetu oraz do szkoleń informatycznych osobom znajdującym się w trudnej sytuacji ekonomicznej, Urząd Gminy Mszana Dolna wyrównuje ich szanse w dostępie do wiedzy i nowych technologii oraz umiejętności ich wykorzystania do rozwoju osobistego i zawodowego, przyczyniając się w ten sposób do budowy społeczeństwa informacyjnego.


Kierownik Projektu
Piotr Ociepka