z ostatniej chwili
W dniu 18 czerwca 2024 r. biuro ewidencji ludności czynne w godzinach od 7:00 do godziny 11:00. Skrócenie czasu pracy spowodowane jest przyczynami technicznymi. Uprzejmie informuję, że od dnia 13 czerwca 2024 roku do dnia 31 sierpnia 2024 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Literackie sukcesy Zagórzanek

29/05/2024, dodał: Magda Polańska czytano: 500 razy
22 maja b.r. odbyło się uroczyste rozdanie nagród Konkursu Literackiego PIĘKNO MAŁOPOLSKI – SŁOWEM OPISANE organizowanego przez Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu.

To już czwarta edycja tego wydarzenia, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Fakt ten potwierdza ilość zainteresowanych - w tegorocznym konkursie udział wzięło aż 184 uczestników, a jury oceniło ponad 300 tekstów!

Wśród laureatów znalazły się również Zagórzanki. Decyzją jury przyznano:

- I miejsce dla Klaudii Gawronek z Kasinki Małej za utwór „Jak Bulanda talary w Gorcak pochowoł” (dorośli; gwara),

- wyróżnienie dla Zuzanny Majkowskiej z Kasinki Małej za utwór „Zagórzańskie gorsety” (młodzież; język literacki),

- II nagroda dla Emilii Skowronek z Glisnego za utwory „Gorczańska kraina”, „Glisne” i „Baby Jagi chatka” (dzieci; język literacki).

Podkreślić należy, że Klaudia odniosła spektakularny sukces! Od komisji konkursowej wiemy, że ta młoda dziewczyna, która w zasadzie dopiero rozpoczyna swoją literacką przygodę, przygotowanym na konkurs utworem zachwyciła jury! A konkurencja była zacna, wszak do zmagań przystąpili twórcy, którzy już na swoich kontach mają ogromne doświadczenie i pokaźne tomiki utworów wydanych drukiem.

Podczas wręczenia głównej nagrody Andrzej Zarych, Dyrektor MCK SOKÓŁ, zaakcentował fakt, że I miejsce wędruje do Zagórzańskich Dziedzin!

Gratulujemy zdolnym Zagórzankom!

 


Kreatorzy Zagórzańskich Dziedzin
Fot. Bartłomiej Wawrzyniak MCK SOKÓŁ