z ostatniej chwili
W dniu 7 czerwca 2024 r. biuro ewidencji ludności w Urzędzie Gminy Mszana Dolna z powodów organizacyjnych, czynne będzie w godzinach od 12:00 do godziny 15:00. Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Dzień Strażaka z niespodzianką

13/05/2024, dodał: Magda Polańska czytano: 182 razy
Dzień Strażaka w Polsce został ustanowiony w 2002 roku przez Sejm RP przy nowelizacji ustawy o Państwowej Straży Pożarnej.

Święto obchodzone jest w dniu upamiętniającym męczeńską śmierć świętego Floriana, patrona strażaków i osób wykonujących zawody związane z ogniem.

Społeczność kasinczańskiej Szkoły Podstawowej nr 3 zawsze pamięta o strażakach z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kasince Małej. Co roku stara się pokazać, iż są oni naprawdę ważni, a ich praca jest doceniana w szkole i poza nią. Tym razem sprawiono druhom OSP małą niespodziankę i delegacja dzieci ze szkoły pojawiła się z życzeniami na zbiórce w remizie. Chociaż strażacy byli zaskoczeni, to z wielką radością przyjęli serdeczne życzenia i zaprosili uczniów na słodki poczęstunek.

Agnieszka Bogacz