z ostatniej chwili
W dniu 7 czerwca 2024 r. biuro ewidencji ludności w Urzędzie Gminy Mszana Dolna z powodów organizacyjnych, czynne będzie w godzinach od 12:00 do godziny 15:00. Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Dzień Ziemi w Zespole Szkoły i Przedszkola nr 1 w Kasinie Wielkiej

08/05/2024, dodał: Magda Polańska czytano: 248 razy
Cała społeczność szkolna Zespołu Szkoły i Przedszkola nr 1 w Kasinie Wielkiej wzięła udział w obchodach Święta Ziemi. W ramach tych obchodów przez cały tydzień wychowankowie placówki uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych.

W murach szkoły gościliśmy tatę jednego z naszych uczniów i zarazem wielkiego pasjonata pszczelarstwa oraz właściciela pasieki - Marcina Wiśniowskiego – informują nauczyciele z Kasiny Wielkiej. Podczas tego spotkana  dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat życia pszczół. Miały okazję zobaczyć jeden z rodzajów uli z pasieki oraz niezbędne akcesoria używane w pracy pszczelarza. Największe wrażenie wywołał fascynujący pokaz pszczelej rodziny. Dzieci mogły na żywo zaobserwować zachowanie poszczególnych członków pszczelego społeczeństwa.

Przez cały czas trwania akcji Zagórzanie na lekcjach wychowawczych oraz biologii i geografii rozmawiali na temat tegorocznego hasła Dnia Ziemi – „Planeta kontra Plastik”. Wspólnie starali się przypomnieć podstawowe zasady dbania o lokalny fragment Ziemi (np. segregacji odpadów). Efektem tych dyskusji były piękne kolorowanki oraz plakaty tworzone podczas lekcji plastyki. Prace dzieci stanowią element informacyjny oraz dekoracyjny szkolnego korytarza.

Ważnym momentem obchodów Dnia Ziemi okazało się posadzenie drzew na terenie szkoły. Każda klasa z osobna, pod opieką swoich nauczycieli, dała życie nowej jodle, nowemu bukowi…, mając w ten sposób swoje pamiątkowe drzewko, które będzie wzrastać wraz z nią. Sadzonki zostały przekazane przez Lasy Państwowe za pośrednictwem Starostwa Powiatowego w Limanowej oraz Urzędu Gminy Mszana Dolna.

Dziękujemy bardzo: Dyrektorowi Szkoły – mgr inż. Józefowi Nowakowi za pomoc w organizacji Święta Ziemi w naszej szkole, Panu Marcinowi Wiśniowskiemu za poświęcony czas, przekazanie nie tylko wiedzy naszym dzieciom ale przede wszystkim swojej pasji i
Lasom Państwowym za przekazane sadzonki drzew
– wyrazy wdzięczności przekazują szkolni koordynatorzy akcji.
 

Anna Cygal – Masulik
Agnieszka Ceklarz

 

Świętujemy Dzień Ziemi. Konkursy i Wystawa Fotografii w Szkole