z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 13 czerwca 2024 roku do dnia 31 sierpnia 2024 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Droga Krzyżowa w plenerze

28/03/2024, dodał: Magda Polańska czytano: 525 razy
Kolejny raz mieszkańcy Kasinki Małej spotkali się w Niedzielę Palmową na Zagródcu, aby wspólnie przeżywać plenerową Drogę Krzyżową.

Choć pogoda przez cały dzień była iście marcowa nie zniechęciła uczestników do udziału w modlitwie. Nabożeństwo rozpoczęto przy kaplicy Św. Stanisława na osiedlu Żądłówka, o godzinie 19:00, a zakończono uroczystym odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego przy kaplicy Matki Bożej Bolesnej, o godzinie 21:00.

Wiele osób zaangażowało się w organizację i przygotowanie tego wydarzenia: rozłożenie stacji – Dariusz Kaleta, Jan Polański, Bartosz Skalski, Mariusz Skalski, Justyna Kucharzak, przygotowanie i przewiezienie krzyża – Adam Niedośpiał i Piotr Niedośpiał, prowadzenie rozważań i modlitwy – ks. Mateusz Bochenek, Janina Polańska, oprawa muzyczna – Schola ,,Jedność" oraz Orkiestra ,,Sami Swoi”, pochodnie – Artur Nawara, Tomasz Majkowski, Krzysztof Gil, Adrian Nawara, fotorelacja – Anna Gil, zebranie stacji – Mikołaj Kucharzak i Józef Cieżak – informują organizatorzy wydarzenia.

Nabożeństwo, błogosławieństwem oraz podziękowaniem za liczny udział w modlitwie, zakończył Proboszcz Parafii Kasinka Mała, ks. Paweł Rybski.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za tak liczne przybycie i oczywiście zapraszamy za rok – dodają Zagródczanie.

                                                  Justyna Kucharzak