z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 13 czerwca 2024 roku do dnia 31 sierpnia 2024 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Niedziela Palmowa w Kasince Małej

26/03/2024, dodał: Monika Homa czytano: 445 razy
Pomimo zmiennej aury, po raz kolejny „Zagórzańscy Pasjonaci Stowarzyszenie Rękodzielników”, wraz z Parafią pw. Nawiedzenia NMP w Kasince Małej, przeprowadzili w Niedzielę Palmową konkurs palm.

Ogromnie cieszy, że wiele rodzin nie zniechęciło się pogodą i zgłosiło swoje palmy do konkursu. Po raz drugi do oceniania palm zaproszona została pani Janina Fig – pochodząca z Kasinki miłośniczka kultury zagórzańskiej, dyrektor Zespołu Szkoły i Przedszkola w Łostówce, Pani Józefa Potaczek - malarka, członkini Zagórzańskich Pasjonatów i PTL oraz Pan Andrzej Ciężadlik - kierownik zespołu Kasinianie-Zagórzanie i członek PTL.

Jurorzy, moknąc i marznąc, rzetelnie ocenili zgłoszone palmy. We wszystkich kategoriach: „Tradycyjna palma zagórzańska”, „Największa palma” oraz „Najpiękniejsza palma” przyznali po 3 miejsca. Wręczono również 7 wyróżnień, a także Nagrodę Proboszcza parafii.

Wydarzeniu towarzyszył kiermasz rękodzieła, gdzie można było zakupić ozdoby świąteczne wykonane przez rękodzielników ze stowarzyszenia oraz pierniczki Małgorzaty Suder. Koło Gospodyń „Paradne Gosposie” oferowało natomiast świąteczne wypieki, żurek, chrzan i smalczyk.

Członkowie stowarzyszenia pragną pogratulować zwycięzcom oraz podziękować wszystkim uczestnikom konkursu za zgłoszenie dużej ilości różnorodnych i pracochłonnych palm, a także komisji konkursowej za trud włożony w ocenę prac konkursowych. Podziękowania należą się również księdzu proboszczowi Pawłowi Rybskiemu za pomoc w zorganizowaniu konkursu oraz ufundowanie nagrody niespodzianki i nagród pocieszenia.

Nagrodę w kategorii „Tradycyjna palma zagórzańska” ufundował Bank Spółdzielczy w Mszanie Dolnej.

Zakup pozostałych nagród i organizacja konkursu była możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków pozyskanych w drodze otwartego konkursu ofert Urzędu Gminy Mszana Dolna na rok 2024.

 

Elżbieta Ząbczyńska

Prezes "Zagórzańscy Pasjonaci

Stowarzyszenie Rękodzielników"