z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 13 czerwca 2024 roku do dnia 31 sierpnia 2024 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Jednostka OSP Lubomierz z nowym samochodem

23/01/2024, dodał: Monika Homa czytano: 636 razy
W niedzielę 21 stycznia odbyła się uroczystość przekazania samochodu gaśniczego marki KAMAZ dla jednostki OSP Lubomierz.

 

 

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Lubomierzu, którą odprawił proboszcz tamtejszej parafii o. Marek Kustroń. Oprawę muzyczną Eucharystii zapewniła Orkiestra Dęta z Mszany Górnej, prowadzona przez kapelmistrza Tomasza Węglarza.

Po mszy św. zebrani goście udali się na plac przed remizę, gdzie miała miejsce dalsza część wydarzenia. Nie zabrakło znamienitych gości, wśród których znaleźli się Poseł na Sejm RP Edward Siarka, pełnomocnik Wojewody Małopolskiego ds. współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego Maciej Ostrowski, Wójt Gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba oraz radni Jan Wojciarczyk i Krzysztof Gniecki, Komendant Powiatowy PSP w Limanowej Tomasz Pawlik, Prezes Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Limanowej Grzegorz Janczy, przedstawiciele gmin partnerskich: Margonin wraz z Burmistrzem Januszem Piechockim oraz Lubomierz wraz z Burmistrzem Markiem Chrabąszczem i naczelnikiem tamtejszej jednostki OSP Piotrem Kujawą, sołtys wsi Lubomierz Józef Nieckula, prezes Oddziału Górali Zagórzańskich Związku Podhalan w Lubomierzu, poczty sztandarowe gminnych jednostek OSP.

Na początku miało miejsce wciągnięcie flagi na maszt oraz odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie Komendant Powiatowy PSP Tomasz Pawlik wręczył prezesowi OSP Lubomierz Piotrowi Dollowi akt włączenia jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Kolejnym punktem wydarzenia było zaprezentowanie samochodu przez druhów lubomierzańskiej jednostki oraz poświęcenie pojazdu przez o. Marka Kustronia. W dalszej części miały miejsce okolicznościowe przemówienia, podczas których podkreślano, że zdobycie tak dużych środków finansowych na zakup samochodu, byłby niemożliwy bez współpracy gminy i jednostki z Lubomierza z Wojewodą Małopolskim oraz posłami na Sejm RP Edwardem Siarką i Ryszardem Terleckim. Na zakończenie, prezes Piotr Doll wręczył wszystkim, którzy przyczynili się do zakupu samochodu pamiątkowe statuetki oraz zaprosił na poczęstunek do remizy.

 

red./fot. Monika Homa