z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 13 czerwca 2024 roku do dnia 31 sierpnia 2024 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Higiena i prawidłowa pielęgnacja ciała – warsztaty dla młodzieży szkolnej

16/11/2023, dodał: Magda Polańska czytano: 739 razy
„Dobra pielęgnacja skóry to zobowiązanie na całe życie”<br />
Georgia Louise

W Szkole Podstawowej nr 1 w Kasinie Wielkiej odbyły się warsztaty dla uczniów klasy 7 dotyczące higieny i prawidłowej pielęgnacji ciała. Przeprowadziły je Panie: Justyna Cichorz – stylistka oraz Katarzyna Orzeł – kosmetolog.

W trakcie spotkania uczniowie kasińskiej jedynki utrwalili swoje wiadomości z lekcji biologii na temat budowy i funkcji skóry. Poznali również charakterystykę różnych typów cery i dowiedzieli się w jaki sposób, wykonując prosty test w warunkach domowych, można zakwalifikować do odpowiedniego typu swój rodzaj skóry. Katarzyna Orzeł większą część swojego wykładu poświęciła zagadnieniom dotyczącym przeprowadzenia prawidłowego planu pielęgnacji twarzy na co dzień. Zwróciła szczególną uwagę na sposób prowadzenia zabiegów oraz odpowiedni dobór kosmetyków do swojego rodzaju skóry. Pokazała jakich produktów należy używać, jakich składników unikać, a jakich w kosmetykach szukać. Uczestnicy zajęć mogli na bieżąco zweryfikować jakość swojej codziennej higieny i używanych przy tym produktów. Pierwsza część warsztatów zakończyła się zajęciami praktycznymi, podczas których każdy biorący udział w warsztatach uczeń przy pomocy kamery obejrzał swoją skórę w powiększeniu. Młodzi Zagórzanie poznali rodzaj tego badania i pod czujny okiem kosmetologa mogli wykonać go samodzielnie, na sobie. Drugą część spotkania poprowadziła Justyna Cichorz, która wyposażyła uczniów w wiedzę dotyczącą zasad bhp związanych z kosmetykami oraz akcesoriami do wykonywania makijażu (pędzelkami, gąbkami) niezwykle ważnymi do zachowania zdrowej i pięknej cery, jak również do uniknięcia wielu chorób, nie tylko dermatologicznych. Siódmoklasiści poznali rodzaje kosmetyków używanych w makijażu, dowiedzieli się jakie specyfiki wybierać, a jakich unikać. Mogli je również przetestować, zachowując przy tym zasady bhp. Wszyscy otrzymali też próbki specyfików stosowanych do pielęgnacji oraz akcesoria do wykonania makijażu.

Warsztaty były bardzo cennym doświadczeniem dla uczniów, co podkreślił również Pan dyrektor mgr inż. Józef Nowak dziękując naszym ekspertkom – informują nauczyciele z Kasiny Wielkiej. Młodzież, która zaczyna zaspakajać swoją ciekawość związaną z higieną i koloryzacją swojej skóry często nie ma pojęcia o zagrożeniach związanych z nieprawidłowym przeprowadzeniem lub brakiem pielęgnacji ciała, a tym bardziej stosowaniem tanich, łatwo dostępnych na rynku kosmetyków. Było to również spotkanie z dwoma zawodami i ukazanie zakresu pracy Pań, dla których edukacja jest równie ważna, jak stosowane zabiegi – dodają wychowawcy. Dziękujemy serdecznie Paniom: Justynie Cichorz i Katarzynie Orzeł za poświęcony czas i dużą dawkę wiedzy praktycznej dla naszej młodzieży szkolnej. Już organizujemy następne spotkanie, ponieważ wśród uczniów zrodziły się kolejne tematy, które chcieliby zgłębiać i poznawać.

 Agnieszka Ceklarz