z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 13 czerwca 2024 roku do dnia 31 sierpnia 2024 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Finał Limanowskiej Ligi Kręgli Fińskich przeszedł do historii

19/09/2023, dodał: Monika Homa czytano: 917 razy
Finał Limanowskiej Ligi Kręgli Fińskich przeszedł do historii. Ostatni turniej w ramach całego cyklu został rozegrany w niedzielę 17 września 2023 r., na obiekcie sportowym Zespołu Szkół Techniczno - Informatycznych w Mszanie Dolnej.

 

 

Do końcowych zawodów zgłosiło się 10 zawodników. Zostali oni podzieleni w wyniku losowania na 2 pięcioosobowe grupy gdzie rywalizacja toczyła się w systemie każdy z każdym. Do fazy pucharowej awansowała najlepsza czwórka z grupy A i B. Mecze były bardzo zacięte i obfitowały w kapitalne zagrania oraz dostarczały wiele emocji wszystkim zebranym kibicom.

Po fascynującej walce zwycięzcą turnieju został Henryk Stokłosa który w finale pokonał 3:1 Artur Żaba. W meczu o 3 miejsce zwyciężył triumfator całego cyklu Michał Nowak który pokonał pewnie Renata Chełmecka.

Nagrody i puchary zwycięzcom wręczył Wójt Gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba. Przypomnijmy, że turniej finałowy miał się odbyć planowo na Orliku w Kasinie Wielkiej ale w związku z renowacją lokalnego obiektu organizatorzy cyklu byli zmuszeni przenieść zawody w inne miejsce.

Serdeczne podziękowania dla Starosty Limanowskiego Mieczysław Uryga za ufundowanie pucharów i nagród dla najlepszych zawodników ligi oraz objęcie zawodów patronatem honorowym.

Partnerzy ligi:

Powiat Limanowski

Lokalna Organizacja Turystyczna Powiatu Limanowskiego

Kubi Sport

Kręgle fińskie

Telewizja Limanowska

Serdeczne podziękowania dla organizatorów poszczególnych etapów całej rywalizacji oraz wszystkim zaangażowanym osobom, instytucjom i lokalnym samorządom za okazane wsparcie i promocję kręgli fińskich na terenie Powiatu Limanowskiego.

Cały cykl składał się z 6 etapów gdzie zawodnicy rywalizowali o punkty do klasyfikacji generalnej. W każdym turnieju punktowała najlepsza ósemka.

W całej lidze wzięło udział około 200 zawodników w różnym wieku - dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy, osoby niepełnosprawne. Zmagania pokazały, że rywalizacja sportowa jest świetną formą integracji międzypokoleniowej. Sport który przyciąga całe rodziny i łączy wspólne pasje. Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu, dobra zabawa a przede wszystkim świetna forma spędzania czasu wolnego to tylko niektóre atuty tego przedsięwzięcia. Kręgle fińskie to sport dla każdego nie wymagający szczególnych predyspozycji. Trzeba mieć trochę szczęścia, dobrze liczyć i trafiać do celu. Klasyfikacja generalna (Top 5): 1. Michał Nowak 2. Henryk Stokłosa 3. Marcin Smoleń 4. Artur Żaba 5. Wiesław Majda Do zobaczenia w przyszłym roku.

 

Red./fot. Artur Żaba

Limanowska Liga Kręgli Fińskich