z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 01 czerwca 2023 roku do dnia 31 sierpnia 2023 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Sukces Mileny w VI Ogólnopolskim Konkursie Językowo-Plastycznym „Idiom…ink”

26/05/2023, dodał: Monika Homa czytano: 179 razy
Uczennica klasy VI Milena Łabuz zajęła III miejsce w VI Ogólnopolskim Konkursie Językowo-Plastycznym „Idiom…ink”

 

 

Milena przygotowała pracę plastyczną przedstawiającą jeden z wybranych przez siebie idiomów w języku angielskim.

Idiom to wyrażenie językowe, którego znaczenie jest inne, niż wynika to ze znaczenia poszczególnych wyrazów wchodzących w skład idiomu oraz z reguł językowych. Jest ono właściwe dla danego języka i rzadko istnieje możliwość dosłownego przetłumaczenia go na inny język.

Celem konkursu była nauka poprzez zabawę i ukazanie potrzeby znajomości idiomów angielskich, które nadają wypowiedzi żywszy i bardziej obrazowy charakter. Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu pracy plastycznej dowolną techniką obrazującej idiom angielski (jego dosłowne tłumaczenie/nie znaczenie) oraz napisaniu samego idiomu. W konkursie brali udział również inni uczniowie z naszej szkoły. Wszystkim gratulujemy kreatywności!!!

 

Bożena Dudzik

Anna Stanisławska