z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 01 czerwca 2023 roku do dnia 31 sierpnia 2023 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Wizyta stypendystki z USA w Zespole Szkoły i Przedszkola w Łostówce

26/05/2023, dodał: Monika Homa czytano: 133 razy
Uczniowie szkoły podstawowej w Łostówce gościli stypendystkę Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta – Valerie Browne. Program Fulbrighta to największy program wymiany naukowej i kulturowej Stanów Zjednoczonych i przez wielu uznawany jest za jeden z najbardziej cenionych programów wymiany na świecie.

 

 

Valerie, w ramach rocznego stypendium tej fundacji, przebywa w Krakowie i uczy języka angielskiego na Uniwersytecie Pedagogicznym.

Spotkanie ze stypendystką ze Stanów Zjednoczonych było ciekawą przygodą dla naszych uczniów, ponieważ opowiadała ona o swoim życiu w USA: rodzinie, szkole, swoich zainteresowaniach, a także stanie West Virginia, z którego pochodzi. W swojej prezentacji, Valerie pokazała wiele pięknych zdjęć, piosenek i świetnie odnalazła się w naszej szkole. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań o różnej tematyce, na które Valerie chętnie odpowiadała. Drobne upominki, podarowane przez Polsko-Amerykańską Komisję Fulbrighta i Ambasadę Stanów Zjednoczonych ucieszyły uczniów. Nasza szkoła również przygotowała podziękowanie, które będzie przypominało o pobycie w gminie Mszana Dolna.

Dla naszych uczniów spotkanie to było cennym doświadczeniem ponieważ mogli posłuchać prezentacji w języku angielskim i dowiedzieć się wielu nowych informacji na temat życia w Stanach Zjednoczonych. Uczniowie mogli sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego i przekonać się jak wiele daje umiejętność posługiwania się obcym językiem. Valerie wyjechała z Łostówki bardzo zadowolona – atmosfera spotkania była pełna pozytywnych emocji i śmiechu. Mamy nadzieję na więcej tak wartościowych spotkań.

 

Anna Stanisławska