z ostatniej chwili
W dniu 7 czerwca 2024 r. biuro ewidencji ludności w Urzędzie Gminy Mszana Dolna z powodów organizacyjnych, czynne będzie w godzinach od 12:00 do godziny 15:00. Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Trenują umysł i ciało

22/03/2023, dodał: Magda Polańska czytano: 942 razy
Uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej nr 3 szkoły oraz klas VII-VIII Szkoły Podstawowej nr 1 z Kasinki Małej wybrali się na wspólną wycieczkę do Krakowa.

Najpierw w Nowohuckim Centrum Kultury obejrzeli półtoragodzinny spektakl pt. „Mały Książę”, dzięki czemu przypomnieli sobie treść lektury obowiązkowej. Ta opowieść o małym chłopcu, zamieszkującym planetę niewiele większą od siebie, poetycka opowieść pełna metaforyki i fantastycznych postaci zapada głęboko w pamięć. Może być skierowana do widza w każdym wieku. Wszystko zależy od jego dojrzałości. Każdy zaczerpnie z historii to, co dla niego najistotniejsze. Dziecko zapamięta niewiarygodne przygody Małego Księcia zagubionego w dorosłym świecie. Młodzież będzie chciała zachować „dziecko” w sobie, a dorośli wyciągną lekcję z postępowania Pijaka, Króla czy Bankiera. Wszyscy jednak zapamiętają jedno: najważniejsza w życiu jest przyjaźń i miłość. Dlatego w sali NCK znaleźli się dorośli, młodzież, dzieci, a nawet przedszkolaki.

Następnym punktem wycieczki był Park Trampolin GOjump, zgodnie z zasadą „coś dla ducha, coś dla ciała”. Uczniowie mogli poszaleć na trampolinach, popracować nad koordynacją wzrokowo-ruchową, wzmocnić ciało, zwiększyć zwinność i ogólną sprawność. Była to też doskonała okazja do integracji uczniów.

Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni szczęśliwie wrócili do domów, już planując kolejne wycieczki – podkreślają nauczyciele z Kasinki Małej.

 

Dorota Borowiec