z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 13 czerwca 2024 roku do dnia 31 sierpnia 2024 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


W strugach deszczu poznawali orkanowską dziedzinę

10/09/2021, dodał: Magda Polańska czytano: 4151 razy
Patrząc dzisiaj za okno trudno uwierzyć, że jeszcze kilka dni temu kreatorzy i partnerzy marki lokalnej Zagórzańskie Dziedziny w listopadowej aurze poznawali nowe miejsca na mapie dziedzinnych atrakcji.

Gościny na kolejne z roboczych markowych spotkań udzielili jego uczestnikom Partnerzy Zagórzańskich Dziedzin: Gminna Biblioteka i Ośrodek Kultury w Niedźwiedziu oraz Stowarzyszenie Eko i Agroturystyczne GAZDA, również z Niedźwiedzia. Swoje podwoje w tym dniu otwarła dla Zagórzan „Orkanówka”. Miejsce znane wielu osobom, niestety przez wielu z kreatorów widziane w tym dniu po raz pierwszy. Przewodniczką po domu Władysława Orkana była Jadwiga Zapała, kustosz tego muzeum, która ze szczegółami opowiedziała o życiu i twórczości Piewcy Gorców oraz jego matki, Katarzyny Smreczyńskiej.   

Wizyta w gorczańskiej części Zagórzańskich Dziedzin była również okazją do zapoznania się z działalnością i ofertą nowego wśród ich Partnerów – Stowarzyszenia GAZDA. Uczestnicy spotkania odwiedzili dwa podmioty w Porębie Wielkiej -   Agroturystykę u Joanny Zapały i Gorczańską Zagrodę u Anny Michałek. 

Spotykanie zakończono ponownie goszcząc w GBiOK w Niedźwiedziu – tym razem w ich siedzibie. Tam podsumowano grantowe inicjatywy i wakacyjną aktywność kreatorów i partnerów zagórzańskiej marki lokalnej. Dyskutowano również o planach ich kontynuacji.

Wędrujemy z tymi dziedzinnymi spotkaniami po całym terenie, aby każda z osób zaangażowanych w budowę Zagórzańskich Dziedzin doświadczyła osobiście potencjału drzemiącego w ludziach i miejscach, które w ramach marki promujemy – informują koordynatorzy spotkania. Tylko wówczas, gdy zna się możliwości osób, miejsc, czy atrakcji z pełnym przekonaniem możemy je polecić. Staramy się więc jak najwięcej pokazać skupionym wokół Zagórzańskich Dziedzin osobom, aby ich wiedza na temat regionu, który promujemy była pełna.

Opiekę merytoryczną nad spotkaniem, w ramach projektu „Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej – Subregion Sądecki”, który jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 w ramach Priorytetu IX „Region Spójny Społecznie”, Działanie 9.3. „Wsparcie Ekonomii Społecznej”, prowadziła Olga Gałek, Wiceprezes Fundacji Miejsc i Ludzi Aktywnych MILA.

Magda Polańska
fot. Agnieszka Józefiak - Lewandowska