z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 21 czerwca 2021 roku do dnia 31 sierpnia 2021 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Kościelniaki nagrodzone za rodzinne muzykowanie

15/12/2020, dodał: Magda Polańska czytano: 1465 razy
Jeszcze nie opadły emocje po bardzo korzystnych dla Zagórzan wynikach konkursu „Małopolska niedalEKO tradycji”, a już chwalimy się kolejnymi trofeami.

Tym razem z gratulacjami spieszymy do muzykującej rodziny Kościelniaków z Olszówki, która w konkursie Pastorałek i Kolęd Bożonarodzeniowych KOLĘDA Z RODZINĄ zajęła II miejsce!

To ogromne wyróżnienie, bowiem konkurencja była zacna! Komisja artystyczna dokonała wyboru nagrodzonych spośród 27. rodzin (w tym 153 osób) z 8. powiatów woj. małopolskiego (bocheńskiego, gorlickiego, limanowskiego, krakowskiego, nowosądeckiego, nowotarskiego, suskiego, tarnowskiego).

Tradycje muzyczne startujące w konkursie młode pokolenie familii Kościelniaków ma we krwi. Ich dziadek Józef oraz wujek Staszek to słynni prymiści rodzinnej kapeli. Zamiłowanie do tradycji i kultury nie mogło ich ominąć. Swoje pasje realizują w powołanym do życia w 2018 roku Stowarzyszeniu Miłośników Kultury Góralskiej Pod Cyrlom.

Posłuchajcie konkursowego wykonania kolędy „Przybieżeli do Betlejem”: https://bit.ly/3oQpRu8

Organizatorem konkursu było Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Magda Polańska
fot. psc z nagrania opublikowanego na www.youtube.com