z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 06 czerwca 2022 roku do dnia 31 sierpnia 2022 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Gminy zwrócone w stronę słońca

07/04/2016, dodał: Maciej Liberda czytano: 4842 razy
4 kwietnia b.r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Mszanie Dolnej nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu plastycznego w ramach projektu pn. „Odnawialne źródła energii w Mszanie Dolnej oraz gminach partnerskich” oraz wręczenie nagród jego uczestnikom.

                   

 

 

Na uroczystość licznie przybyli uczniowie klas  IV -VI z 25 szkół podstawowych z terenu Gminy Mszana Dolna oraz gmin biorących udział w projekcie, którzy do konkursu zgłosili swoje prace. Towarzyszyli im opiekunowie. Podczas tego wyjątkowego spotkania przemówienie wygłosili: Wójt Gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba, Sekretarz Miasta Mszana Dolna Antoni Róg oraz Wójtowie gmin partnerskich: Benedykt Węgrzyn (Gmina Dobra) i Władysław Sadowski (Gmina Kamienica), którzy podkreślali wagę młodego pokolenia w społecznym kształtowaniu postaw prośrodowiskowych.

Głównym celem organizatorów konkursu była promocja odnawialnych źródeł energii takich jak: energia słoneczna, wiatrowa, wodna, geotermalna oraz  wskazanie korzyści, jakie przez ich wykorzystanie zyskuje człowiek i otaczające go środowisko.
Oceny prac dokonała komisja w składzie:
• Paulina Bachleda-Kubańska – artysta  plastyk, mgr sztuki; studia wyższe na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Wiedniu
• Beata Paluszek.
Oceniający brali pod uwagę pomysł, estetykę i dbałość wykonania pracy, zgodność z tematyką konkursu, inwencję twórczą oraz walory artystyczne.
Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne gratulacje i podziękowania za piękne i interesujące prace i za to, że chcieli pochylić się nad tematem odnawialnych źródeł energii oraz zainteresowali się tak czynnie ochroną środowiska. – podkreślają organizatorzy zmagań. Nauczycielom dziękujemy za zachęcenie i przygotowanie młodych artystów do udziału w tym przedsięwzięciu.
Przeprowadzenie konkursu oraz  zakup nagród dla jego uczestników możliwy był dzięki środkom finansowym pozyskanym ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy oraz gmin partnerskich.

Paulina Bachleda–Kubańska