z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 13 czerwca 2024 roku do dnia 31 sierpnia 2024 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Otwarcie Muzeum Motorowerów MOPED RETRO w Kasinie Wielkiej

19/09/2023, dodał: Monika Homa czytano: 999 razy
W piątek, 8 września oficjalnie otwarto Muzeum Motorowerów MOPED RETRO w Kasinie Wielkiej. To niezwykła przestrzeń na regionalnej mapie atrakcji, niesamowita i największa w Polsce kolekcja, która liczy prawie 400 eksponatów.

 

 

Już można podziwiać około 100 motorowerów z 12 krajów świata w ciekawych aranżacjach wystawienniczych.

Podczas oficjalnego otwarcia tego niezwykłego miejsca nie mogło zabraknąć tam również Zagórzańskich Dziedzin – Kasina Ski&Bike Park jest przecież naszym partnerem w budowaniu lokalnej marki. Dziedzinnym przedstawicielem obecnym na otwarciu był niezawodny Grzegorz Kubowicz – przodownik PTTK i „Zagórzański Informator turystyczny”, który przy okazji przygotował nam również fotorelację z tego wydarzenia.  

Zaproszonych gości, którzy pojawili się w Kasinie Wielkiej na dolnej stacji witali gospodarze obiektu. By móc uczestniczyć w tym niesamowitym wydarzeniu konieczna była podróż na górną stację kolejki Kasina SKI, gdzie znajduje się muzeum. Tam, na wysokościach, wszystkich zaskoczył miły rowerowy akcent; muzyczną oprawę zapewnił zespół Orkiestra Na Dużym Rowerze / Big Bike Orchestra, który grał jednocześnie jeżdżąc na sześcioosobowym rowerze.

Wyjątkowym gościem wydarzenia był Longin Bielak – wielokrotny Mistrz Polski w wyścigach i rajdach samochodowych. Okazało się, że otwarcie muzeum wyznaczone jest na dzień przed jego 97 urodzinami, więc wspólnie wzniesiono toast i odśpiewano „200 lat”. Pan Longin wraz z Sobiesławem Zasadą stanowili załogę malucha, którego trasę śledziliśmy podczas rajdu charytatywnego Polska-Monte Carlo- Polska. Również soczystozielony maluch Moped Retro brał udział w rajdzie.

Uroczyste otwarcie Moped Retro wraz z przecięciem wstęgi to oczekiwany przez wszystkich gości wydarzenia moment aby chwilę później można było zwiedzać i podziwiać kolekcję pieczołowicie odrestaurowanych motorowerów. Najstarszy model ma 99 lat! W muzeum można obejrzeć również przeróżne gadżety związane z jednośladami: kaski motocyklowe z lat 50-tych i 60- tych, dystrybutory paliwowe i inne ciekawe obiekty.

Gorąco zachęcamy do odwiedzenia muzeum, które już oficjalnie zaczęło działać. Zapraszamy do Kasiny Wielkiej!

 

 

red. Grzegorz Kubowicz

fot. Grzegorz Kubowicz oraz FB Moped Retro

fot. Maciej Zwierz Fresh Shot Media