z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 13 czerwca 2024 roku do dnia 31 sierpnia 2024 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Spotkanie Partnerów i Kreatorów Zagórzańskich Dziedzin na Śnieżnicy

04/07/2023, dodał: Maciej Liberda czytano: 1167 razy
Nasze ostatnie spotkanie Partnerów oraz Kreatorów Zagórzańskich Dziedzin było nie lada wyzwaniem !

Na zaproszenie Ośrodka Rekolekcyjno-Rekreacyjnego na Śnieżnicy ruszyliśmy w drogę z przełęczy Gruszowiec, po około 20 minutach dotarliśmy do śródleśnej polany na południowym stoku Śnieżnicy, gdzie znajduje się ośrodek. Pogoda tego dnia była niepewna, dlatego też po szybkiej decyzji ruszyliśmy dalej na szczyt Śnieżnicy, rozmawiając o naszych dziedzinnych sprawach, a także podziwiając piękno naszych Zagórzańskich Dziedzin! Zeszliśmy również nieco niżej na polanę widokową – nawet niebo było dla nas łaskawe i ukazały się piękne widoki. Po zejściu ze szczytu Śnieżnicy przywitał nas Kapelan Ośrodka Rekolekcyjno-Rekreacyjnego na Śnieżnicy – ks. Maciej Ścibor – który w pięknej kaplicy pod wezwaniem św. Jana Pawła II przybliżył trochę historii tego miejsca i zapraszał na wypoczynek. Nie zabrakło również zagórzańskich pyszności jak i dobrej kawy po trudzie wędrowania. Wspominaliśmy także wielkie wydarzenie 100 lecia KSOS Bazy Lubogoszcz i każdy z nas otrzymał po egzemplarzu monografii wydanej z okazji tego pięknego jubileuszu. W drugiej części naszego spotkania – nasz wyjątkowy gość – Pani Ania Tobiasz Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach przeprowadziła szkolenie z zakresu rolniczego handlu detalicznego w różnych formach działalności pozarolniczej za co jej z serca dziękujemy. Zdobytą wiedzę z pewnością wykorzystamy w naszej działalności.

Kolejne, lipcowe spotkanie Partnerów i Kreatorów Zagórzańskich, zawsze w pierwszą środę miesiąca zaplanowane jest w rodzinnej Bacówce Kościelniaków w Olszówce. Poznamy ofertę Stowarzyszenia Miłośników Kultury Góralskiej „Pod Cyrlom” i nie tylko… Wyjazdowe spotkania mają najważniejszą moc - poznawczą, dzięki takim wizytom poznajemy siebie nawzajem, potrafimy zlokalizować dane miejsce i opowiedzieć o nim opierając się na swoich osobistych doświadczeniach. Gościnna Śnieżnica zawsze otwarta jest dla wędrowców, oferując strawę dla ciała i dla ducha. Zapraszamy zarówno na piękny górskie wyprawy pod Śnieżnicę i pod Cyrlę,  kto jeszcze tam nie był, powinien nadrobić zaległości!

 

Ewelina Jurkowska

Ośrodek Rekolekcyjno-Rekreacyjny na Śnieżnicy