Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji

Aktualności

Koniec sezonu narciarskiego Aleksandry Kołodziej

03/04/2023, dodał: Magda Polańska czytano: 1061 razy
Sezon 2022/23 był pierwszym dla Oli Kołodziej (wychowanki LKS Witów ski) w grupie juniorek starszych oraz pierwszym po rozpoczęciu treningów w kadrze Polski Juniorów.

Trenerem jest Martin Bajcicak. Zawody grudniowe na trasach w krajach alpejskich oraz pierwsza część Mistrzostw Polski Seniorów (5 miejsce) były udane i zaowocowały powołaniem Oli do reprezentacji Kraju na Mistrzostwa Świata Juniorów. Niestety, tuż po powrocie ze zgrupowania, bezpośrednio przed wyjazdem do Kanady, zawodniczka złapała infekcję, która ujawniła się podczas wielogodzinnej podróży. Kilka dni w okolicach Vancouver przeznaczone na poznanie tras spędziła w pokoju hotelowym aby się wyleczyć. Na starcie stanęła, ale osiągnięte wyniki były znacznie poniżej oczekiwań. Pozostała część sezonu ze zmiennym szczęściem: Ola zdobyła brązowy medal w Mistrzostwach Polski Juniorów w sprincie, w biegu na dystansie 10km była czwarta tracąc do 3 miejsca 0,4 sekundy. Również w biegu na 15km szansę na medal straciła na zjeździe do mety (5 miejsce). Czwarte miejsce zajęła też w sztafecie sprinterskiej z Wioletą Opyd.

W drugiej części Mistrzostw Polski Seniorów również było czwarte miejsce – w sprincie techniką klasyczną. Była szansa na medal, ale walcząc z rywalką upadła łamiąc kij.

Na koniec sezonu wychowanka klubu z Mszany Górnej startowała gościnnie w Mistrzostwach Słowacji (Strbskie Pleso). W biegu na 15km po raz pierwszy zajęła miejsce czwarte. Najlepsza w tym biegu była jej koleżanka z kadry polskiej – Daria.

Ola w przyszłym sezonie w dalszym ciągu będzie juniorką. Doświadczenia zdobyte tej zimy pomogą – miejmy nadzieję – w następnym -  z nadzieją podkreśla trener zagórzańskich biegaczek narciarskich.