z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 01 czerwca 2023 roku do dnia 31 sierpnia 2023 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Dzień Kolorowej Skarpetki

22/03/2023, dodał: Magda Polańska czytano: 272 razy
21 marca jest nie tylko pierwszym dniem wiosny, ale również Światowym Dniem Osób z Zespołem Downa.

Szkoła Podstawowa nr 3 w Kasince Małej przyłączyła się do ogólnoświatowej akcji. Samorząd Uczniowski stanął na wysokości zadania, organizując szkolne obchody tego święta. Uczniowie przyszli w tym dniu w kolorowych skarpetkach nie do pary, pokazując, że różni nas tak niewiele od osób z Zespołem Downa – jeden dodatkowy, niepasujący chromosom – tak jak nasza niepasująca skarpetka. Zakładając ją, zwróciliśmy uwagę na problemy dzieci i dorosłych z Zespołem Downa.

Na lekcjach uczniowie wykonali papierowe, kolorowe skarpetki i wspólnie przygotowali okolicznościową gazetkę. Przeprowadzono również zbiórkę pieniężną, której celem jest pomoc rocznej Alusi z Kasinki Małej cierpiącej na Zespół Downa i wadę serca AVSD.

Nie mogło w tym dniu zabraknąć tradycyjnych sposobów powitania wiosny, a więc spacerów w poszukiwaniu jej pierwszych oznak czy topienia marzanny. Uczniowie urządzili też klasowe kino z popcornem i innymi przekąskami. Wzięli również udział w żywej lekcji przyrody i obejrzeli pokaz sów. Mieli możliwość dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat życia, wyglądu i usposobienia tych drapieżników. 

To był naprawdę kolorowy dzień. Wszyscy podekscytowani wrócili pełni wrażeń do domów – wspominają Zagródczanie.

Dorota Borowiec