z ostatniej chwili
Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Parafialne Kolędowanie Wsi Łętowe

18/01/2023, dodał: Maciej Liberda czytano: 182 razy
Jak co roku społeczność wsi Łętowe spotkała się na parafialnym – wiejskim kolędowaniu. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, którą sprawował ks. proboszcz Jan Potoplak wraz z księdzem katechetą – Mariuszem Domaradzkim.

Podczas mszy świętej oprawę muzyczną zapewnił zespół ,,Mali Łętowianie” wraz z dziećmi z ,,Bajkowego Przedszkola”. Po zakończonej eucharystii zgromadzeni w kościele parafianie mieli okazję obejrzeć przygotowane przez uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami księdzem katechetą oraz Panią Renatą Węglarz tradycyjne jasełka.

            Po zakończonym przedstawieniu dalsza część spotkania przeniosła się do remizy OSP, gdzie zaproszonych gości podejmowali swoją gościną sołtys wsi Łetowe pan Zbigniew Florek oraz Prezes OSP Grzegorz Kołodziej. Zarówno Ksiądz Proboszcz, jak również Pan Sołtys zwracając się w kilku słowach do zebranych gości podkreślili wielką wartość wynikającą z dbania o tradycję kolędowania bożonarodzeniowego oraz możliwość wspólnej integracji oraz okazji do spotkania się  mieszkańców wsi oraz zaproszonych gości.

            O przygotowanie posiłku i poczęstunek w czasie kolędowania zadbały nasze, jak zawsze niezastąpione Panie. Z kolędą odwiedzili remizę kolędnicy z Mszany Górnej oraz Gminy Niedzwiedź, którzy swoją piękną grą i śpiewem umilali spotkanie mieszkańców.

            Dziękujemy wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób zaangażowały się w przygotowanie i obsługę tej uroczystości.        

            Organizacja spotkania była możliwa dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu w ramach Funduszu Sołeckiego Wsi Łętowe, jak również dzięki pomocy sponsorów, którym bardzo serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie.

 

                                                                                                                      Organizatorzy