z ostatniej chwili
Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Tolerancja niejedno ma imię

23/11/2022, dodał: Monika Homa czytano: 111 razy
Dni Przeciwko Przemocy w Szkole Podstawowej nr 1 w Mszanie Górnej. W bieżącym roku już po raz 21 zrealizowana została akcja profilaktyczna „Dni Przeciwko Przemocy”, która przebiegała pod hasłem „Tolerancja niejedno ma imię”.

 

W ramach trwania akcji zostały przeprowadzone następujące działania:

• W klasach I – III przeprowadzono pogadankę na temat tolerancji

• Dla uczniów klas I – III zorganizowany został konkurs plastyczny pn.„Tolerancja niejedno ma imię”

• 16.11.2022 Teatr Maska z Krakowa zaprezentował przedstawienia profilaktyczne dla uczniów klas 0 – III – Misio Tulisio, dla klas IV – VIII Pępek Świata

• 21.11.2022 odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego i całej akcji.

Akcja, która odbywa się w naszej szkole od wielu lat, jest ważnym elementem działań profilaktycznych prowadzonych w naszej szkole. W tym roku w związku z obchodami 16.11.2022 Międzynarodowego Dnia Tolerancji ustanowionego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku, z inicjatywy UNESCO zwrócono uwagę na to, że tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Tegoroczna akcja przypomina, że każdy człowiek zasługuje na szacunek i akceptację, bez względu na pochodzenie, kulturę, religię; kształtowanie postawy tolerancji szczególnie wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

16.11.2022 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Górnej obejrzeli spektakle profilaktyczne zrealizowane przez Teatr Maska z Krakowa. Pierwszy spektakl pt. “Misio Tulisio” przeznaczony był dla uczniów z klas 0 – III szkoły podstawowej, natomiast “Pępek Świata” dla uczniów klasy IV - VIII. Spektakle poruszały problematykę przyjaźni, tolerancji oraz problem egoizmu a także braku szacunku.

Należy nadmienić iż tegoroczna akcja współfinansowana była przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mszanie Dolnej. Głęboko wierzymy w to, że podjęte działania trafiły do grupy młodych odbiorców i być może skłoniły ich do refleksji, zastanowienia się, a być może zmiany swojego stosunku do drugiego człowieka.

 

Pedagog szkolny Rafał Borowiecki