z ostatniej chwili
Wójt Gminy Mszana Dolna informuje, że w dniu 15 grudnia 2023 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie nieczynny Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Jesienny przegląd inwestycji

14/11/2022, dodał: Magda Polańska czytano: 1369 razy
W Gminie Mszana Dolna nie widać oznak budowlanego ochłodzenia klimatu. Przedłużająca się pogodna, jesienna aura pozwala zapomnieć, że zima zbliża się coraz większymi krokami.

Zanim jeszcze nadejdą przymrozki, śnieg i listopadowa plucha, w najlepsze trwają inwestycje gminne. Sporo udało się zrobić, wykorzystując dobre warunki pogodowe i dostępne zasoby budżetu gminy.

Pochwalić się można zakończoną modernizacją drogi rolniczej Kasinka Mała – Widzisze Górne. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 590 000,00 zł. Na realizację tego zadania, w ramach programu ochrony gruntów rolnych Gmina pozyskała dotację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w wysokości 234 000,00 zł.

Powód do zadowolenia mają również mieszkańcy Skalisnego w Olszówce, korzystający na co dzień z drogi wewnętrznej na tym osiedlu. Z większym spokojem mogą myśleć o dojeżdżaniu do pracy, czy szkoły w okresie zimowym. Ze środków własnych Gminy zmodernizowano bowiem drogę na Skalisnym, przywracając jej przejezdność w newralgicznych odcinkach. Wartość zadania wyniosła 1 004 263,04 zł.

Podobnie mieszkańcy osiedla Złotniki - Widok w Lubomierzu, gdzie wykonano remont cząstkowy drogi prowadzącej do tej części wsi, ze spokojem patrzą na nadchodzącą zimę. Wartość inwestycji wyniosła 128 596,50 zł. Zadanie sfinansowano ze środków własnych Gminy.

Zakończyły się również prace budowlane związane z remontem drogi na osiedlu Filipiaki w miejscowości Kasinka Mała. Wartość prac modernizacyjnych wyniosła 103 273,38 zł. Koszt robót pokryto ze środków własnych Gminy.

Gmina Mszana Dolna wspólnie z Województwem Małopolskim zaangażowała się w program poprawy stanu bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w ciągu dróg wojewódzkich Województwa Małopolskiego. Wkład własny Gminy w ramach inwestycji wyniósł 10 342,71 zł. W ramach tego zadania wykonano, doświetlono i oznakowano przejście dla pieszych, w ciągu drogi wojewódzkiej w Lubomierzu.

Przekazano plac budowy i w rozpoczęły się roboty związane z pierwszym etapem budowy drogi Olszówka - Zarębki. Zakończenie inwestycji zaplanowano w roku 2023. Na to zadanie Gmina pozyskała dotację w wysokości 1 000 000 zł. z PGL Lasy Państwowe w ramach funduszu leśnego.

Wykonano też sporo prac dotyczących gminnej infrastruktury kubaturowej. Na uwagę zasługują tutaj dobiegające końca prace związane z realizacją zadania pn. „Modernizacja budynku ośrodka zdrowia w Rabie Niżnej - Rozbudowa miejsc postojowych”. Mieszkańcy Gminy korzystający z opieki zdrowotnej w tym miejscu zyskali udogodnienie w postaci przestronnego parkingu, co znacznie usprawnia dostępność do świadczonych tutaj usług leczniczych. Całkowita wartość projektu wyniosła 760 066,03 zł.

Prace remontowe przeprowadzono również w ośrodku zdrowia w Kasinie Wielkiej. Polegały one na rozebraniu schodów z płytek z kamieni sztucznych na zaprawie cementowej i wykonaniu nowych okładzin z posadzki przemysłowej cienkowarstwowej epoksydowej (żywicznej). Całkowity koszt zadania zamknął się w kwocie 58 000,27 zł.

Referat Inwestycji i Zamówień Publicznych
Urzędu Gminy Mszana Dolna