Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Zagórzańska Msza św. powróciła do Lubomierza

08/11/2021, dodał: Monika Homa czytano: 733 razy
W niedzielę, 7 listopada została odprawiona kolejna Zagórzańska Msza św., która po sześciu miesiącach powróciła do świątyni w Lubomierzu.

 

 

Uroczystą liturgię celebrował proboszcz parafii – o. Marek Kustroń, który podkreślił, że Zagórzan łączy nie tylko wspólna kultura i tradycja, ale także wspólna wiara, która jest z nimi nieodłącznie związana. Piękną oprawę Eucharystii zapewnił Zespół Pieśni i Tańca Halny z Niedźwiedzia. Po mszy, na placu przed kościołem, członkowie zespołu zaprezentowali krótki program artystyczny. W tym czasie zebrani mogli zaopatrzyć się w wyroby rękodzielnicze, wykonane przez Zagórzańskich Pasjonatów Stowarzyszenie Rękodzielnicze oraz Drewniane Cuda z Kasinki Małej, ozdobne pierniki od Małgorzaty Suder, stroje regionalne od firmy Hafthan z Koniny oraz miody i produkty pszczele z Pasieki od Woźniaków z Koniny. Gospodynie z Mszany Górnej przygotowały dla zebranych słodki poczęstunek.

Tradycyjna już uroczystość, tym razem miała jeszcze jeden - najważniejszy cel, którym było wsparcie finansowe na leczenie małego Kosmy. Podczas nabożeństwa modlono się o łaskę uzdrowienia dla chłopca, a po mszy św. zbierano datki do puszek. Link do informacji o zbiórce – otwórz.

W okresie od maja do października wydarzenie odbywa się w zabytkowym kościele p.w. św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, na okres zimowy przenosi się do kościoła parafialnego św. Józefa w Lubomierzu.

 

Monika Homa