z ostatniej chwili
Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Akcja "Odkryj Beskid Wyspowy" na Lubogoszczu

16/09/2022, dodał: Monika Homa czytano: 222 razy
Serdecznie zapraszamy na wspólne wędrowanie na szczyt Lubogoszcza, w najbliższą niedzielę, 18 września, w ramach akcji Odkryj Beskid Wyspowy 2022 – Znów wędrujemy po Beskidzkich Wyspach.

Miasto Mszana Dolna jest organizatorem tego ostatniego spotkania w ramach XII edycji odkrywania Beskidu Wyspowego. Zbiórka wyznaczona jest w parku miejskim o godz. 8:00, wyjście szlakiem zielonym.

Na szczycie zostanie odprawiona polowa msza święta, oprawę muzyczną mszy zapewni Kapela „Kościelnioki” z Olszówki, ze Stowarzyszenia Miłośników Kultury Góralskiej „Pod Cyrlom”.

Wszystkie konkursy i wspólny poczęstunek będą miały miejsce w Bazie Szkoleniowo-Wypoczynkowej „Lubogoszcz”.

Turystom zaprezentuje się Orkiestra OSP w Mszanie Dolnej, która obchodzi Jubileusz 120-lecia istnienia.

Podczas wydarzenia ze swoją ofertą i produktami lokalnymi zaprezentują się Zagórzańskie Dziedziny – stoiska z ulotkami i informatory dotyczące regionu, rękodzieło lokalnych twórców, sery prosto od rolnika oraz literaturę pióra lokalnej pisarki.

Nie zabranie również autorów książki „555 zagadek o Beskidzie Wyspowym” – panowie Dariusz Gacek i Roman Sojda już są przygotowani na wypisywanie dedykacji i autografów na sprzedawanych egzemplarzach. Serdecznie zapraszamy! Do zobaczenia na turystycznym szlaku!

Projekt został dofinansowany ze środków Województwa Małopolskiego w ramach konkursu „Małopolska Gościnna” Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Regionu Rabka wraz z Forum Gmin Beskidu Wyspowego i Kołem Pszczelarza w Mszanie Dolnej.

 

źródło: Urząd Miasta Mszana Dolna