z ostatniej chwili
Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


„Zlot Zabytkowych Pojazdów”

15/09/2022, dodał: Maciej Liberda czytano: 158 razy
Tegoroczny „XIV Zlot Zabytkowych Pojazdów” w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu – oddziale Muzeum odbędzie się w dniach 17-18 września.

Wydarzenie motoryzacyjne realizowane przez  Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu od roku 2009 roku, skupiające rocznie około 60 załóg z kraju i zagranicy.

Celem imprezy jest budowanie i pogłębianie świadomości motoryzacyjnej, skupianie środowiska kolekcjonerów pojazdów zabytkowych, miłośników historii, a także przybliżanie najnowszych trendów obowiązujących we współczesnej motoryzacji.

Wydarzenie co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród miłośników motoryzacji, ale również mieszkańców regionu i turystów z całej Polski.

W dniu 17 września zmagania zlotowe rozpocznie  rajd indywidualny pojazdów retro na trasie Nowy Sącz – Kasina Wielka, którego uczestnicy mają za zadanie pokonanie wyznaczonej trasy w oparciu o roadbook, zgodnie z przepisami ruchu drogowego oraz prezentację pojazdów na terenie ośrodka narciarskiego Kasina Ski w Kasinie Wielkiej.  W dniu 18 września na rynku Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu odbędzie się  ekspozycja pojazdów uczestniczących Zlocie, zaś późnym popołudniem wszystkie pojazdy będzie można podziwiać podczas parady ulicami Nowego Sącza. Imprezie towarzyszyć będą konkursy sprawnościowe i tematyczne dla uczestników Zlotu i publiczności. Dla dzieci zostanie utworzona specjalna „Strefa Małego Zlotowicza”, w której nie zabraknie atrakcji  i zabaw dla  najmłodszych.