z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 01 czerwca 2023 roku do dnia 31 sierpnia 2023 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


„Echo Gór” wśród elitarnych orkiestr

23/06/2022, dodał: Maciej Liberda czytano: 1304 razy
W niedzielę, 19 czerwca br., Orkiestra Dęta „Echo Gór” z Kasinki Małej wzięła udział w XIX Festiwalu Orkiestr Wojskowych i Dętych w Skale. Zagórzański zespół gości na tym prestiżowym wydarzeniu od kilku już lat, dostając co roku zaproszenie od Stowarzyszenia Przyjaciół Skały.

Podczas bieżącej edycji na Placu Konstytucji 3 Maja wystąpiło dziesięć orkiestr z Polski i z zagranicy. Wśród nich znalazły się m.in.: Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej w Nowym Sączu, Orkiestra Wojskowa w Krakowie czy też Orkiestra „Grandioso” z Radomia.

Orkiestra „Echo Gór” zaprezentowała program artystyczny w mustrze paradnej przed kilkusetosobową publicznością. Zebrani mogli wysłuchać zarówno utworów rozrywkowych, jak i melodii góralskich. Licznie zgromadzeni słuchacze to dowód na to, jak wielką popularnością cieszy się ta impreza. Nic dziwnego - widowiskowe parady w wykonaniu instrumentalistów i mażoretek to uczta dla oka i ucha. A było co oglądać! Energiczny zbójnicki w wykonaniu „Podhalańczyków”, spektakularny układ orkiestry „Grandioso” czy też zajmująca parada „Echa Gór” skupiały uwagę słuchaczy na występujących, którzy zebrali liczne wyrazy zachwytu oraz należne brawa.

Festiwal został zwieńczony wspólnym koncertem pod batutą mjr. Dariusza Byliny. Orkiestry wykonały razem trzy utwory. Impreza kolejny raz okazała się niezwykłym show muzycznym, które przybliżyło słuchaczom kulturę orkiestr dętych i dostarczyło im niesamowitych wrażeń.