z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 06 czerwca 2022 roku do dnia 31 sierpnia 2022 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Dodatkowe środki na realizacje zadań publicznych przez organizacje pozarządowe

21/06/2022, dodał: Maciej Liberda czytano: 75 razy
Uchwałą Rady Gminy z dnia 30 maja 2022 r. zostały przyznane dodatkowe środki na realizacje zadań publicznych przez organizacje pozarządowe,

na zadania i projekty profilaktyczne w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom, w tym Uzależnieniom Behawioralnym:

Dofinansowanie wypoczynku letniego/zimowego z programem profilaktycznym wobec uzależnień, w tym uzależnień behawioralnych. Wsparcie działań profilaktycznych w środowisku Seniorów i osób z niepełnosprawnościami.

Cel:

  1. Podtrzymanie aktywności społecznej różnych grup i stowarzyszeń z terenu gminy, których działalność wpływa na ograniczenie ryzyka izolacji społecznej mieszkańców gminy, będącej istotnym czynnikiem sprzyjającym rozwojowi różnego typu uzależnień.
  2. Wspieranie działań służących promocji zdrowego stylu życia z uwzględnieniem aktywności sportowej i społecznej różnych grup społecznych ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży, środowiska seniorów i osób z niepełnosprawnościami.

 

Zadanie:

Wsparcie finansowe organizacji pozarządowych, poprzez przekazanie dotacji celowej na zadania związane z zagospodarowaniem czasu wolnego mieszkańców gminy w okresie letnim, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży oraz seniorów. Wsparcie projektów promujących: postawę abstynencji od substancji psychoaktywnych oraz budujących/wspierających pozytywne relacje międzypokoleniowe wśród mieszkańców Gminy Mszana Dolna - w ramach realizacji celu nr.10 Programu Współpracy Gminy Mszana Dolna z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2022 - przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym.