z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 06 czerwca 2022 roku do dnia 31 sierpnia 2022 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Z kolędą u Matki Boskiej Jasnogórskiej

13/01/2022, dodał: Magda Polańska czytano: 1143 razy
W niedzielę, 9 stycznia b.r., Orkiestra Dęta "Echo Gór" z Kasinki Małej odbyła pielgrzymkę do Częstochowy.

Zagórzanie wyruszyli w stronę Jasnej Góry wczesnym rankiem, by pomodlić się w murach Klasztoru OO. Paulinów.

Muzycy mieli zaszczyt zagrać przed samym obrazem Czarnej Madonny, do której zwrócili się ze swoimi intencjami. Jedną z głównych próśb skierowanych ku Jasnogórskiej Pani była tego dnia prośba o błogosławieństwo i łaski dla całej orkiestry z okazji 110-lecia jej istnienia.

W tak wyjątkowym miejscu kolędy wielbiące Dzieciątko Jezus zabrzmiały niezwykle uroczyście.

"Echo Gór” dało krótki koncert kolęd znanych każdemu Polakowi, jak i tych wywodzących się typowo z rodzimego regionu orkiestry, dzięki czemu słuchacze zgromadzeni wokół mogli poczuć unikalną harmonię charakterystyczną dla nut zagórzańskich – wspomina kapelmistrz.

Choć przyjeżdżamy na Jasną Górę dość często, to przyznajemy, że każda wizyta u Czarnej Madonny jest dla nas wyjątkowa. Atmosfera tego miejsca i możliwość zagrania przed wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej przyciąga jak magnez i sprawia, że chce się wracać natychmiast po wyjeździe – dodają kasinczanie.

Klaudia Gawronek