Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Na cześć i chwałę Bożą!

07/01/2022, dodał: Monika Homa czytano: 337 razy
Wieloletnią tradycją scholi „Jedność” było kolędowanie po zagródczańskich domach, w które zawsze chętnie przyjmowano kolędników. Ze względu na sytuację pandemiczną, w tym roku zrezygnowano z odwiedzin i zdecydowano się na wystawienie jasełek, w dniu 2 stycznia 2022 r. w kaplicy na Zagródcu.

 

 

W przygotowania były zaangażowane wszystkie, nawet najmniejsze uczestniczki i nasz jeden scholista, którzy skrupulatnie spotykali się grudniowymi wieczorami, a w ostatnich dniach nawet porankami, aby przygotować przedstawienie o narodzinach Chrystusa. Występ został uświetniony przez oprawę muzyczną przygotowaną przez scholistki i orkiestrę dętą „Sami Swoi”. Tego wieczoru nie zabrakło tradycyjnych kolęd i pastorałek, takich jak „Przybieżeli do Betlejem”, „Dziecina mała”, ale również i nowszych pieśni, jak „Mario, czy Ty wiesz” i „Kolęda Maryi”. Nad wszystkim czuwała prowadząca scholę i inicjatorka przedstawienia Honorata Kaleta.

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania kostiumów i scenografii oraz tym, którzy byli obecni, wysłuchali występu, kolędowali z nami i wsparli datkami. W tym Nowym Roku życzymy błogosławieństwa Bożej Dzieciny, nadziei na lepsze jutro oraz szybkiego powrotu do spotkań w większym gronie.

Poniżej znajduje się fotorelacja, która chociaż trochę odda nastrój tego niedzielnego wieczoru.

 

red. Katarzyna Żądło