Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


W trosce o bezpieczeństwo w szkole

10/09/2021, dodał: Magda Polańska czytano: 138 razy
W Szkole Podstawowej nr 3 w Kasince Małej przeprowadzona została próbna ewakuacja, która odbyła się zgodnie z przepisami z zakresu ochrony przeciwpożarowej.

Akcję zarządziła  Dyrektor Barbara Tokarz.

Uczniowie wraz z nauczycielami po ogłoszeniu alarmu opuścili swoje sale i udając się oznaczonym drogami ewakuacyjnymi, wyszli na zewnątrz obiektu – przebieg akcji relacjonują nauczyciele. Wszyscy zgromadzili się na boisku szkolnym, gdzie wyznaczone jest miejsce zbiórki do ewakuacji. Po przeliczeniu uczniów nauczyciele złożyli meldunek dyrekcji o tym, iż wszyscy opuścili obiekt bezpiecznie.

Ćwiczeniom przyglądali się strażacy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej, którzy wzorowo ocenili ich przebieg.

Korzystając z pobytu w szkole strażacy przeprowadzili pogadankę dla dzieci nt. postępowania w niebezpiecznej sytuacji. Podali wskazówki jak należy postępować, gdy jest się świadkiem wybuchu pożaru.

Uczniowie z Zagródca mogli również poznać tajniki pracy strażaków oraz sprzęt pożarniczy znajdujący się na wyposażeniu samochodu bojowego.

 Agnieszka Bogacz