z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 21 czerwca 2021 roku do dnia 31 sierpnia 2021 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Muzeum im. Orkana zaprasza na spacery śladami pierwszych znakarzy

14/07/2021, dodał: Magda Polańska czytano: 238 razy
Partner Zagórzańskich Dziedzin, Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce Zdroju, w tym roku świętuje 85-lecie swojego istnienia i działalności.

Z tej okazji jego społeczność przygotowała wiele ciekawych atrakcji.

Już w najbliższy weekend można wziąć udział w spacerach z cyklu „Śladami pierwszych znakarzy - tropem Stanisława Borkowskiego".

Dlaczego akurat taki temat wycieczki? Bo to m.in. krajoznawcy, pasjonaci i społecznicy przyczynili się do powstania naszego Muzeum – informują organizatorzy. Muzeum nie istniałoby gdyby nie wysiłek ludzi zarażonych ideą bezinteresownego, społecznikowskiego działania. Pozostała po nich koncepcja zachowania pamięci o przeszłości regionu, ogromna kolekcja etnograficzna, fotografii, rysunków, które zdobią nasze wystawy stałe w przyziemiu wieży starego kościoła.

Chodźcie na spacery „Śladami pierwszych znakarzy” – zachęcają pracownicy i sympatycy Muzeum. Już w ten weekend dwie wycieczki z superprzewodniczką @wilczylas. W linkach podajemy szczegóły, a wszystko oczywiście jest za FREE!!! „Prosto na Krzywoń” - informacja o wycieczce https://tiny.pl/9qbk8; ZAPISY: https://forms.gle/CxLSzh1RFG88hoyM9. Ta wycieczka rusza w piątek 16.07.2021r. o g. 16.00. W sobotę zaś, 17.07.2021r.,  o g. 11.00, zabieramy Was „Na Luboń Wielki śladami Stanisława Dunin-Borkowskiego”. Informacja o wycieczce https://tiny.pl/9qb4w ZAPISY: https://forms.gle/Xww5GqM73vBzkE1m8

W sierpniu zaplanowany jest festiwal „Muzeum w Krajobrazie. Krajobraz w Muzeum”.  

Magda Polańska
Źródło informacji i fot. Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce - Zdroju