z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 21 czerwca 2021 roku do dnia 31 sierpnia 2021 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Grali w kręgle na Orliku

11/06/2021, dodał: Monika Homa czytano: 172 razy
Na Orliku w Kasinie Wielkiej w dniu 03.06.2021 r. odbył się turniej kręgli fińskich o Puchar Wójta Gminy Mszana Dolna.

Na zawody do Kasiny Wielkiej, w tej bardzo ciekawej grze, przyjechali najlepsi zawodnicy powiatu limanowskiego oraz dwie pary z Gminy Bojanowo (woj. Wielkopolskie), które zaliczają się do czołówki krajowej. Honor gospodarzy broniła młodzież lokalna. Łącznie, w turnieju wzięło udział 10 par.

Zawodnicy rywalizowali w zespołach dwuosobowych. W pierwszej fazie rozgrywek uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy, po 5 drużyn w każdej i rywalizowali ze sobą w systemie ,,każdy z każdym”. Do fazy pucharowej awansowały 4 najlepsze drużyny z grupy. W dalszej części zmagań rywalizowano w systemie pucharowym i drużyna przegrana żegnała się z turniejem. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Obfitowały w wiele pasjonujących zagrań i dostarczały wszystkim zebranym kibicom wielu emocji. Atmosfera była znakomita i na twarzach wszystkich zebranych gościł uśmiech. Na sam koniec, animator Orlika w Kasinie Wielkiej, w imieniu Wójta Gminy Mszana Dolna Bolesława Żaby, wręczył zwycięzcom pamiątkowe puchary i upominki.

Jako organizator turnieju chciałbym złożyć serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom biorącym udział w naszych zawodach. Kręgle fińskie to bardzo dobra forma spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu. Ze względu na prostotę gry i nieskomplikowane zasady, w tej zabawie może brać udział każdy. Aspekt rywalizacji dodaje tylko splendoru dla interakcji międzyludzkich. Zachęcam wszystkich do gry w kręgle fińskie i takiej formy aktywności fizycznej. Wyrazy szczególnego uznania składam sponsorom zawodów: KUBI SPORT i WITCARS Ubezpieczenia oraz Gminie Mszana Dolna za ufundowanie nagród, medali i pucharów dla wszystkich uczestników. Patronat medialny tv28. Zwycięzcom gratuluję i zapraszam na kolejne zawody do Kasiny Wielkiej. – podsumował imprezę organizator – Lokalny Animator Sportu w Kasinie Wielkiej Artur Żaba.

Klasyfikacja generalna:

1. Miejsce – Timbers Bojanowo (Huber Pyzikiewicz/Stachowiak Krzysztof)

2. Miejsce – Edison (Maciej Bieda/Marcin Bieda)

3. Miejsce – Kubi Sport (Henryk Stokłosa/Marek Stokłosa)

4. Miejsce – KFK (Michał Nowak/Jakub Ślaga)

Artur Żaba

Fot. Jerzy Witek