Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Pierwszy odcinek programu „W koło archidiecezji” dotyczy Łętowego

13/10/2020, dodał: Magda Polańska czytano: 938 razy
Archidiecezja Krakowska opublikowała wczoraj (12.10.2020r.) pierwszy odcinek programu „W koło archidiecezji”, którego ideą jest prezentacja małopolskich parafii, inicjatyw tam podejmowanych, historii miejsca, ludzi, którzy je tworzą.

Premierowy odcinek programu nakręcono w beskidzkiej wspólnocie, która na początku września b.r. przeżywała konsekrację swojego kościoła. Film ubarwiony przepięknymi plenerami Beskidu Wyspowego podkreśla ogromne zaangażowanie mieszkańców Łętowego w życie swojej parafii. Pokazuje w jaki sposób codzienność każdego z tej społeczności oparta jest o wiarę, jak można połączyć swój odpoczynek z czynieniem dobra dla innych, jak wspólnie spędzać czas, niekoniecznie na bezpośredniej modlitwie.

Aby dowiedzieć się jaką historię kryje w sobie Parafia p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Łętowem oraz „czym zajmują się grupy działające w parafii?” a także poznać odpowiedzi na pytania: „Dlaczego kościół ma kształt chaty? Na jakim szczycie parafianie co roku spotykają się na polowej Mszy Świętej? Czemu konsekracja jest ukoronowaniem pracy wszystkich pokoleń wkładających wysiłek w budowę parafii?” – jak zachęcająco podało Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej - należy obejrzeć film: https://www.youtube.com/watch?v=yQ3BEnvW9Yk

Zapraszamy!

Magda Polańska
Źródło: YouTube Archidiecezji Krakowskiej, www.diecezja.pl