z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 21 czerwca 2021 roku do dnia 31 sierpnia 2021 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Zagórzanie jak struny - poddają się tylko muzyce

07/10/2020, dodał: Magda Polańska czytano: 1255 razy
Zagórzanom po raz kolejny przyszło się zmierzyć z wszechobecną pandemią.

W przeddzień Zagórzańskiej Mszy św. musieli odwołać wydarzenia towarzyszące tej szczególnej Eucharystii. Ale nie poddali się. Ubrani w odświętne, regionalne stroje, przyszli na Mszę św.

Szczególnie godnie zaprezentowali się na niej członkowie Zespołu Regionalnego Łostowianie, którzy w tym dniu odpowiedzialni byli za oprawę muzyczną uroczystości. Nie zabrakło też turystów i gości, którzy są już stałymi uczestnikami Zagórzańskich Mszy św. Kasinianie, jak zwykle, pokazali się z jak najlepszej strony.

Taki kameralny charakter wydarzenia sprzyja niewątpliwie pełniejszemu przeżyciu samej Eucharystii, ale również percepcji jej oprawy – zabytkowego obiektu, w którym sprawowana jest Msza św., feerii barw, którymi mienią się zagórzańskie stroje, muzyki, która koi zmysły… - podkreślają organizatorzy uroczystości. Nie poddajemy się więc i kontynuujemy Zagórzańskie Msze św. Przypominamy, że kolejnym razem spotykamy się 8 listopada b.r. w kościele parafialnym w Lubomierzu. Bardzo liczymy na Waszą obecność. Ubierzcie się koniecznie w stroje regionalne!

Magda Polańska