z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 21 czerwca 2021 roku do dnia 31 sierpnia 2021 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Pracowite lato kreatorów Zagórzańskich Dziedzin

17/09/2020, dodał: Magda Polańska czytano: 985 razy
Tegoroczne wakacje, chociaż naznaczone stanem pandemii, kreatorzy marki Zagórzańskie Dziedziny spędzili intensywnie pracując.

Organizacje, które pozyskały granty w ramach Małopolskiego Ośrodka Wsparcie Ekonomii Społecznej - Subregion Sądecki, przy udziale  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego skupiły się na realizacji swoich projektów. Ich efektem będą nowe aktywności i propozycje uzupełniające ofertę turystyczną regionu.

Mieszkańcy Gminy Mszana Dolna, zaangażowani w proces budowy marki Zagórzańskie Dziedziny, w ciągu wakacyjnych weekendów zaproponowali gościom odwiedzającym nasz teren własnoręczne wykonanie pamiątki z wakacji. Można je było zrobić w miejscach najczęściej wybieranych przez turystów, korzystając z fachowego wsparcia prowadzących warsztaty. Z propozycji tej skorzystali chętnie i młodsi i starsi turyści i mieszkańcy okolicznych miejscowości.

„Wzięciem” cieszyły się też gotowe pamiątki, które wyszły spod ręki Zagórzan, dostępne w czterech punktach sprzedaży zlokalizowanych w turystycznych miejscach regionu.

Po raz kolejny z oferty Zagórzańskich Dziedzin skorzystali właściciele Centrum Edukacji i Rozwoju eMKa z Kasinki Małej wykorzystując w zajęciach kreatywnych  organizowanych przez siebie półkolonii warsztaty kreatorów marki.

Dużym zainteresowaniem mieszkańców regionu oraz turystów odwiedzających Beskid Wyspowy i Gorce cieszy się zainaugurowana w lipcu b.r. Zagórzańska Msza św. Inicjatywę chętnie podjęły parafie w Kasinie Wielkiej i Lubomierzu oraz obydwa sołectwa. W jej oprawę włączają się zespoły regionalne i orkiestry dęte działające na terenie Gminy Mszana Dolna. Koła Gospodyń Wiejskich, Zagórzańscy Pasjonaci Stowarzyszenie Rękodzielników oraz indywidualni twórcy z tego terenu zapewniają uczestnikom wydarzenia dodatkowe atrakcje.

To był dla nas bardzo intensywny i interesujący czas – podkreślają kreatorzy Zagórzańskich Dziedzin. Staraliśmy się wykorzystać szansę, jaką niespodziewanie dała nam epidemia. Okazało się bowiem, że zainteresowanie turystów Zagórzańskimi Dziedzinami było bardzo duże. Mnóstwo mieszkańców Krakowa i Śląska wybierało właśnie Beskid Wyspowy i Gorce na miejsce swojego weekendowego wypoczynku. Po powrocie z gór chętnie korzystali z zaproponowanych przez nas aktywności. Niektóre podjęte przez nas inicjatywy na stałe wpisały się kalendarz lokalnych wydarzeń. Intensywnie i dobrze wykorzystaliśmy czas, w którym inni odpoczywali.

Magda Polańska  
fot. CEiR eMKa, Paulina Żakieta, Katarzyna Ząbczyńska, Zofia Filipiak, Dorota Kościelniak, Justyna Babuśka