z ostatniej chwili
W dniach 3 i 4 kwietnia 2024 r. biuro ewidencji ludności w Urzędzie Gminy Mszana Dolna z powodów organizacyjnych, czynne będzie w godzinach od 7:30 do godziny 12:00, a w dniu 5 kwietnia 2024 r. biuro będzie nieczynne. Wójt Gminy Mszana Dolna informuje, że w dniu 29 marca (Wielki Piątek) 2024 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie nieczynny Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności

Nartorolkowe sukcesy zawodników LKS Witów ski Mszana Górna

17/09/2020, dodał: Magda Polańska czytano: 2855 razy
W tym roku zawodnicy LKS „Witów ski” Mszana Górna częściej niż w poprzednich latach startują na nartorolkach.

Przyczyną jest odwołanie innych zawodów, w tym biegów przełajowych i ulicznych.

W dniach 12-13 września rozegrano w Zakopanem Mistrzostwa Polski na nartorolkach składające się z 3 konkurencji – prolog, bieg dystansowy stylem klasycznym i bieg pościgowy techniką łyżwową.

Wśród juniorek 2 miejsce zajęła Klaudia Kaleta z Kasiny Wielkiej (LKS Markam Wiśniowa), a trzecia była Ewelina Kołodziej z Łętowego (LKS Witów ski Mszana Górna). W klasyfikacji open zajęły odpowiednio 4 i 7 miejsce.

Wśród zawodniczek do 15 lat bardzo dobrze pobiegły debiutujące w zawodach na nartorolkach Oliwia Dawiec (Mszana Górna), Zuzanna Nowak i Martyna Kuczaj (Łętowe) – zajęły 12, 16 i 21 miejsce. Martyna była najmłodszą wśród startujących.

Tydzień wcześniej zawodnicy LKS „Witów ski” startowali na nartorolkach w Jeleniej Górze – Sobieszowie. W biegu techniką klasyczną 2 miejsce zajął Bogusław Gracz, trzecie – Aleksandra Kołodziej (Łętowe) i ósme – Jan Kopyciński (Mszana Dolna).

Bogusław Gracz, aktualny Mistrz Świata weteranów w biegach narciarskich, lat 43, wciąż udanie rywalizuje ze znacznie młodszymi nadziejami polskiego narciarstwa.

W drugim dniu, w biegu techniką łyżwową, o zwycięstwo do ostatnich metrów walczyła Ola Kołodziej, ostatecznie zajmując drugie miejsce, za reprezentantką gospodarzy. Bogusław Gracz tym razem był czwarty. Wśród juniorek młodszych 18 miejsce zajęła Patrycja Smoter (Łętowe).

Dla Oli i Patrycji były to pierwsze starty w nowej kategorii wiekowej.

Po raz pierwszy na nartorolkach wystartowały Oliwia Dawiec (13 miejsce wśród młodziczek), Zuzanna Nowak i Martyna Kuczaj (7 i 8 miejsca w grupie do lat trzynastu).

I jeszcze zwycięstwo z dnia 5 września w biegu ze Słopnic do Zalesia (,7km pod górę. Klasyfikację do lat 18 wygrała nasza zawodniczka Wioleta Opyd, pokonując wyżej notowane rywalki z Wiśniowej.

Przed zawodnikami LKS Witów ski jeszcze kilka startów.