Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Kolejna Zagórzańska Msza św. już za nami

10/08/2020, dodał: Magda Polańska czytano: 1469 razy
2 sierpnia b.r. #zagórzanie znowu stanęli na wysokości zadania. Licznie wzięli udział w kolejnej Zagórzańskiej Mszy św.

Ksiądz proboszcz, Wiesław Maciaszek, ubrany stosowne do okoliczności - w ornat z zagórzańskimi motywami - zadbał o duchowy aspekt wydarzenia.

Wnętrze zabytkowego kościoła p.w. św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej wypełniły dźwięki Zagórzańskiego Zespołu Folklorystycznego Dolina Mszanki. Jego członkowie nasycili również wszystkie zmysły obecnych na uroczystości swoim śpiewem, żywiołowym tańcem i zagórzańskimi melodiami - bezpośrednio po Mszy św. na placu przed kościołem dali pokaz swoich umiejętności.

Feerią barw przyciągały na kiermasz pyszne pierniki ozdobne wykonane przez Małgorzata Suder oraz prace Zagórzańskich Pasjonatów Stowarzyszenia Rękodzielników.

O podniebienia wszystkich obecnych zadbały kasińskie gaździny reprezentujące Koło Gospodyń Wiejskich w Kasinie Wielkiej "Zagórzanki".

Nie zawiedli Zagórzanie ubrani w stroje regionalne.

Piękny wystrój kościoła oraz porządek w miejscu uroczystości zapewniło Sołectwo Kasina Wielka.

Pamiątkową fotorelację z Zagórzańskiej Mszy św. zrobił niezawodny Dawid Śmieszek @Dav Movie mocno zaangażowany w proces budowy marki od samego początku!

Nie zapomnijcie, że kolejna Zagórzańska Msza św. odprawiona będzie już 6 września b.r., również w zabytkowym kościele w Kasinie Wielkiej – przypominają kreatorzy marki Gminy Mszana Dolna. Bardzo liczymy na Waszą obecność. Ubierzcie się w regionalne stroje!

Magda Polańska