z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 21 czerwca 2021 roku do dnia 31 sierpnia 2021 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Wystawa prac "Spod ręki Zagórzan” w Galerii Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej

03/09/2019, dodał: Magda Polańska czytano: 1065 razy
Zapraszamy do Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej do obejrzenia wystawy pt. "Spod ręki Zagórzan",

która prezentuje prace nowopowstałego Stowarzyszenia Rękodzielników "Zagórzańscy Pasjonaci" działającego na terenie Gminy Mszana Dolna oraz indywidualnych twórców z Kasinki Małej i Raby Niżnej (Koło Tradycji Ludowej).

Wystawę można odwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 -17.00 oraz w soboty i niedziele od 11 do 17.00. 

 

Oficjalne zakończenie wystawy odbędzie się 27 września br.  o godz. 15.00 w Galerii Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej /Rynek 25/.

Zapraszamy serdecznie.

 

-------------------------------------------------------------------------

"Zagórzańscy Pasjonaci"

Zagórzańscy Pasjonaci Stowarzyszenie Rękodzielników jest młodą organizacją działającą od roku. Powstało na fali budowania Marki Gminy Mszana Dolna "Zagórzańskie Dziedziny". Skupia rękodzielników, którzy od dawna tworzą swoje dzieła i zdobyli uznanie w swoim środowisku. Zagórzańscy Pasjonaci reprezentują różne dziedziny sztuki  i wyrazu artystycznego, m. in.:

malarstwo, haft, wyszywanie gorsetów, układanie kwiatów i wicie wianków, plecionkarstwo, szydełkowanie, modeliniarstwo, bibułkarstwo, decoupage, makramy. Rękodzielnicy skupieni w stowarzyszeniu zajmują się również promocją rękodzieła; biorą udział w różnego typu imprezach. Do najważniejszych wydarzeń z udziałem Zagórzańskich Pasjonatów zaliczyć należy: Weekend z Gorczańskim Parkiem Narodowym, Festyn Rodzinny w Krakowie, Spotkanie z kulturą Górali Zagórzańskich w Rabce Zdroju przy Muzeum im. W. Orkana oraz coroczna "Niedziela Palmowa" przy tym obiekcie, Festyn "Kraina Radości" w  Kasince Małej, seminarium Akademii MILA  "Animacja w społecznościach lokalnych" w Wysowej - Zdroju  i innych. Wraz z Pensjonatem "Szczebel" z Mszany Dolnej rękodzielnicy przeprowadzili warsztaty "Tydzień z Kulturą Zagórzańską" i cyklicznie prowadzą warsztaty w ramach "Niedzieli z Kulturą Zagórzańską"; dla gości Bazy Lubogoszcz w Kasince Małej przeprowadzili warsztaty  z oferty "Zagórzańskich Dziedzin", które stały się również istotnym elementem półkolonii zorganizowanych przez Centrum Edukacji i Rozwoju "eMKa" w Kasince Małej.  Prowadzą również warsztaty dla dzieci i młodzieży przekazując tradycje rękodzielnicze.