z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 21 czerwca 2021 roku do dnia 31 sierpnia 2021 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Gdzie ten skarb?

21/05/2019, dodał: Magda Polańska czytano: 3458 razy
Słyszeliście kiedyś o „Stawiskach”? Wiecie jaki kolor ma „Żabie oczko” i gdzie się znajduje? Jakich Janów kojarzymy z Lubogoszczem? Po co trzech Panów o tym imieniu spotkało się w Kasince Małej?

Odpowiedzi na te i inne pytania oraz ciekawostki czekają na odkrywców, którzy podejmą się wędrówki wedle wskazań questu po Bazie Lubogoszcz. Na każdego turystę, który prawidłowo rozwiąże skrzętnie ukryte w tekście zagadki, czeka… prawdziwy skarb. Ukryli go twórcy kolejnego zagórzańskiego questu. 17 maja b.r. spotkali się w tym uroczym zakątku Gminy Mszana Dolna, aby  przygotować projekt i treść wyprawy. Warsztaty poprowadziły Panie Barbara Kazior – Prezes i Olga Gałek – Wiceprezes Fundacji Miejsc i Ludzi Aktywnych MILA.  W bardzo gościnne progi Bazy Lubogoszcz uczestników spotkania przyjęła Maria Grzęda – Kierowniczka Ośrodka na Lubogoszczu. Do pracy nad kasinczańskim questem zaangażowały się gminne bibliotekarki, Paradne Gosposie z Kasinki Małej oraz pracownicy Bazy Szkoleniowo – Wypoczynkowej LUBOGOSZCZ w Kasince Małej i Krakowskiego Szkolnego Ośrodka Sportowego. Dopełnieniem wspaniałej atmosfery towarzyszącej warsztatom były bajeczne plenery Lubogoszcza spowite w promieniach majowego słońca, okraszone trelami ptactwa leśnego. Pyszne, „swojskie” jedzenie, jakie tutaj serwują miejscowe kucharki, to wartość dodana!

Quest po Bazie Lubogoszcz to szósta tego typu wyprawa z serii zagórzańskiej. Powstały już questy w Lubomierzu i Kasinie Wielkiej oraz Mszanie Dolnej i Niedźwiedziu; w trakcie realizacji jest quest w Olszówce. Każdy, kto będzie chciał otrzymać dodatkową nagrodę, będzie mógł pobrać w  zagórzańskich urzędach ulotkę, do której będzie wklejał potwierdzenia przebycia i właściwego rozwiązania każdej z w/w wypraw. Ich start przewidziano jeszcze przed wakacjami.

Twórcze spotkanie na Lubogoszczu było kolejnym zorganizowanym w ramach kreacji marki Gminy Mszana Dolna. Były to warsztaty w ramach projektu „Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej – Subregion Sądecki” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Ich wynikiem będzie promocja miejsca i podmiotów ekonomii społecznej.

Magda Polańska