z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 21 czerwca 2021 roku do dnia 31 sierpnia 2021 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Zagórzańskie grupy na kiermaszach wielkanocnych

17/04/2019, dodał: Magda Polańska czytano: 4201 razy
Przedświąteczne kiermasze cieszą się coraz większą popularnością. Można bowiem na nich kupić ozdoby „z duszą”.
Nasi rodacy na szczęście dostrzegli wartość rękodzieła i rezygnują z wszechobecnych azjatyckich stroików na rzecz dekoracji wykonanych samodzielnie lub kupionych u miejscowych twórców ludowych. A tym pomysłów i talentu nie brakuje. Możemy się pochwalić nimi również na naszym terenie.
 
Rękodzielnicy reprezentujący Koło Gospodyń „Paradne Gosposie” z Kasinki Małej  oraz Koło Gospodyń Wiejskich Łętowe wystawili swoje prace podczas I Powiatowego Kiermaszu Wielkanocnego w Limanowej.  Koło Tradycji Ludowej z Raby Niżnej  i „Zagórzańscy Pasjonaci” Stowarzyszenie Rękodzielników godnie reprezentowało Gminę Mszana Dolna na kiermaszu towarzyszącym Konkursowi Palm Wielkanocnych w Muzeum Orkana w Rabce – Zdroju. Jak na zacne gospodynie przystało – nie zabrakło na ich stoiskach potraw regionalnych i wypieków świątecznych.
 
Kunszt zagórzańskich twórców doceniła również komisja konkursowa oceniająca prace nadesłane na Powiatowy Konkurs na EKOLOGICZNY STROIK WIELKANOCNY nagradzając trzy przedstawicielki kół gospodyń z terenu Gminy Mszana Dolna w kategorii „Osoby z organizacji pozarządowych, grup senioralnych, stowarzyszeń, (KGW)”. I miejsce przypadło Marii Stożek ze  Stowarzyszenia „Paradne Gosposie” z Kasinki Małej, a III - Dorocie Wątrobie z KGW Zagórzanki Kasina Wielka. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała
Bożena Kaciczak z  KGW Olszówka. Ponadto Tadeusz Kania reprezentujący DPS Raba Niżna otrzymał za swoją pracę I miejsce w kategorii „Osoby objęte pomocą instytucjonalną (DPS, ŚDS, WTZ)”, a Agnieszkę Syrek (również DPS Raba Niżna) wyróżniono w tej  kategorii.
 

Magda Polańska
fot. Powiat Limanowski, Katarzyna Ząbczyńska, Halina Jugowicz