Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Oferta pełna zagórzańskich atrakcji!

28/03/2019, dodał: Magda Polańska czytano: 5431 razy
Efektem spotkań kreatorów marki Gminy Mszana Dolna jest profesjonalnie przygotowana bogata oferta zajęć promujących szeroko pojęte Zagórzańskie Dziedziny.

Każdy może w niej odnaleźć coś dla siebie. W pierwszej kolejności kreatorzy marki skierowali swoje propozycje do grup zorganizowanych, których liczebność określili w opisach swoich warsztatów. Mogą to być grupy szkolne, seniorzy, turyści przebywający na wypoczynku na tym terenie, ale również rodziny, które chcą kreatywnie i twórczo spędzić wolny czas (szczególnie niehandlowe niedziele), a przy okazji zaczerpnąć wiedzy o tradycjach, kulturze i przyrodzie regionu. Prowadzący warsztaty określili optymalne terminy swoich zajęć, jednak w szczególnych przypadkach można z nimi ustalać inne ich daty.

Z ofertą Zagórzańskich atrakcji zapoznać się można tutaj.

Już od 7 kwietnia b.r., przy współpracy z Pensjonatem Szczebel w Mszanie Dolnej, zaczną funkcjonować Rodzinne Niedziele z Kulturą Zagórzańską. Co tydzień będzie można w ramach tej oferty skorzystać z innych zajęć warsztatowych. Szczegóły podane zostaną każdorazowo na plakatach promujących  akcję. 

W przedświątecznym tygodniu 8 – 12  kwietnia b.r. członkowie Stowarzyszenia Rękodzielników Zagórzańscy Pasjonaci przeprowadzą cykl warsztatów związanych z tematyką wielkanocną. Będzie można własnoręcznie zrobić kwiaty z bibuły i palmę wielkanocną; będzie malowanie pisanek i wyplatanie koszyczków; niezłą zabawę będą mieli ci, którzy zdecydują się wyczarować świąteczne figurki z siana lub masy solnej.

W przygotowaniu są również warsztaty otwarte, które przeprowadzone będą w określonym miejscu i czasie, po zebraniu się odpowiedniej grupy chętnych do udziału w warsztatach osób. O każdych z takich spotkań będziemy informować za pośrednictwem strony internetowej oraz mediów społecznościowych kreatorów marki Zagórzańskie Dziedziny.

Serdecznie zapraszamy!

Warsztaty kreatorów maki Zagórzańskie Dziedziny odbywają się w ramach projektu „Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej – Subregion Sądecki” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Magda Polańska