Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A
Biuletyn informacji publicznejtransmisjaponowne wyborywybory 2018rodoOgłoszenia WójtaProfil zaufanyPlan zagospodarowania przestrzennego - interaktywna mapainterpelacjeostrzezenia meteoZajęcia na orlikach - informacjeJustyna Kowalczykgmina w obiektywie.htmlLokalna Grupa DziałaniaznpOdkryj Beskid WyspowyUniwersytet III wieku

MandatFunkcjonariusze Straży Gminnej są uprawnieni do nakładania mandatów karnych, za niektóre rodzaje wykroczeń. Zgodnie z przepisami Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia osobie ukaranej mandatem karnym przysługuje prawo do odmowy jego przyjęcia. W razie odmowy przyjęcia mandatu karnego lub nieuiszczenia w wyznaczonym terminie grzywny nałożonej mandatem karnym zaocznym, organ, którego funkcjonariusz nałożył grzywnę, występuje do sądu z wnioskiem o ukaranie sprawcy wykroczenia.
Prawomocnie nałożony mandat karny nie może zostać uchylony, chyba że grzywnę nałożono za czyn nie będący czynem zabronionym jako wykroczenie. Wówczas uchylenie następuje na wniosek ukaranego złożony w terminie 7 dni od daty uprawomocnienia się mandatu lub z urzędu. Organem właściwym do rozpoznania takiej sprawy jest tylko sąd, na którego obszarze działania grzywna została nałożona. W przypadku Gminy Mszana Dolna jest to Sąd Rejonowy w Limanowej.


Grzywna nałożona mandatem karnym kredytowanym powinna być uiszczono w terminie 7 dni od daty przyjęcia mandatu. Grzywna nałożona mandatem karnym zaocznym powinna być uiszczona w terminie 7 dni od daty wystawienia mandatu.


W przypadku zagubienia kwitu, kwotę mandatu karnego należy wpłacić na konto:

URZĄD GMINY MSZANA DOLNA 34-730 Mszana Dolna, ul. Spadochroniarzy 6
Nr konta: 48 8808 0006 0010 0000 1690 0033, podając swoje dane osobowe wraz z numerem PESEL.