Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A
Biuletyn informacji publicznejtransmisjawybory prezydentakoronawirusrodoJak zatwić sprawęSprawdź kto i gdzie odśnieżaOgłoszenia Wójtacała naprzódPlan zagospodarowania przestrzennego - interaktywna mapaProfil zaufanyinterpelacjeostrzezenia meteobadamy jakośc powietrzazoneZajęcia na orlikach - informacjeJustyna Kowalczykgmina w obiektywie.htmlGaleria zdjęćznpOdkryj Beskid WyspowyObrona cywilnae-urzadkanalizacja

Wieści ze szkół


Światowy Dzień Pluszowego Misia w Szkole Podstawowej w Glisnem

20/12/2019, dodał: Magda Polańska czytano: 90 razy
„Urodziny misia Ptysia” - pod takim hasłem dzieci z „zerówki” w Glisnem świętowały Światowy Dzień Pluszowego Misia.

W przedszkolu ta uroczystość jest obchodzona bardzo szczególnie, gdyż pluszowy przyjaciel często pomaga najmłodszym w trudnych chwilach. Dzieci zapoznały się z historią niezwykłego niedźwiadka, mierzyły, badały i porównywały przyniesione z domu misie. Na podstawie wysłuchanego opowiadania G. Kasdepke zdawały również „Egzamin z przytulania”, który poszedł wszystkim śpiewająco. Najważniejszym jednak punktem dnia był występ przygotowany dla starszych kolegów: tańce, piosenki, misiowa gimnastyka i wesoły pociąg, do którego z największą przyjemnością dołączyli nawet najstarsi uczniowie w szkole. W nawiązaniu do amerykańskiej historii pluszowego misia przedszkolaki zaśpiewały piosenkę „Teddy bear” przygotowaną w trakcie zajęć języka angielskiego.

Dla trzylatków był to pierwszy tak poważny występ przed publicznością. Ich wielki trud i zaangażowanie zebrani nagrodzili gromkimi brawami.

Cieszymy się również, że w dobie gier komputerowych i kolorowych zabawek pluszowe misie są nadal jednymi z najpopularniejszych zabawek na świecie – podkreślają nauczyciele ze szkoły spod Lubonia.

Małgorzata Macuga