Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A
Biuletyn informacji publicznejtransmisjawybory prezydentakoronawirusrodoJak zatwić sprawęSprawdź kto i gdzie odśnieżaOgłoszenia Wójtacała naprzódPlan zagospodarowania przestrzennego - interaktywna mapaProfil zaufanyinterpelacjeostrzezenia meteobadamy jakośc powietrzazoneZajęcia na orlikach - informacjeJustyna Kowalczykgmina w obiektywie.htmlGaleria zdjęćznpOdkryj Beskid WyspowyObrona cywilnae-urzadkanalizacja

Wieści ze szkół


Andrzejki szkolne okazją do zabawy i pomocy potrzebującym

12/12/2019, dodał: Magda Polańska czytano: 106 razy
Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy.

W Szkole Podstawowej nr 3 w Kasince Małej dn. 28.11.2019 r. odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka integrująca społeczność uczniowską, zarówno tę młodszą jak i starszą. Tegoroczna impreza była powrotem do lat 70. XX wieku i do strojów z tego okresu. Klasy I-III oraz przedszkolaki rozpoczęły zabawę konkursami, w których można było zdobyć ciekawe nagrody. Uczniowie chętnie brali udział w przygotowanych konkurencjach. Na zakończenie zabawy wybrano króla i królową balu. Zwycięzców ukoronowano.  

Zagródczańscy uczniowie wraz ze swoimi opiekunami tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki. Podczas zabawy oczywiście nie zabrakło wróżb przygotowanych przez samych uczestników Andrzejek. Szkolny Klub Wolontariusza udekorował salę i zorganizował sklepik, w którym można było zakupić napoje, batoniki i różnego rodzaju słodkości wykonane przez rodziców i uczniów. Sklepik cieszył się ogromnym powodzeniem i zainteresowaniem. Dzięki zaangażowaniu Wolontariuszy ze sprzedaży słodyczy udało zebrać sporą sumę pieniędzy, która zostanie częściowo przeznaczona na cele szkolne. Część pieniędzy zostanie przekazana dla Ani Wacławik, trzynastoletniej uczennicy Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Dolnej, u której lekarze zdiagnozowali porażenie czterokończynowe. W akcję pomocy dla chorej nastolatki włączyła się cała społeczność Mszany Dolnej. Kasinczańska „trójka” również postanowiła dołożyć cegiełkę, aby pomóc Ani w walce z chorobą. Dzięki działalności Szkolnego Klubu Wolontariusza uczniowie otworzyli się na innych, mają nowe pomysły, jak pomagać potrzebującym.

                                                                                                              

Maria Kurowska