Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A
Biuletyn informacji publicznejtransmisjawybory prezydentakoronawirusrodoJak zatwić sprawęSprawdź kto i gdzie odśnieżaOgłoszenia Wójtacała naprzódPlan zagospodarowania przestrzennego - interaktywna mapaProfil zaufanyinterpelacjeostrzezenia meteobadamy jakośc powietrzazoneZajęcia na orlikach - informacjeJustyna Kowalczykgmina w obiektywie.htmlGaleria zdjęćznpOdkryj Beskid WyspowyObrona cywilnae-urzadkanalizacja

Wieści ze szkół


101. rocznica Odzyskania Niepodległości

18/11/2019, dodał: Magda Polańska czytano: 129 razy

„Do kraju tego,
Gdzie kruszynę chleba
Podnoszą z ziemi przez uszanowanie
Do darów Nieba,
Tęskno mi, Panie…”

                             Cyprian Kamil Norwid

Piękne słowa poety oddają niezmierną tęsknotę za Ojczyzną. Nie wolno zapominać ile tragedii i dramatu przeżyli Polacy w walce o upragnioną wolność. O tej tragedii i ważnych wydarzeniach pamięta również cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Górnej. 8 listopada 2019 roku obchodziła 101. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Uroczysty Apel rozpoczął się o 11:11. Wprowadzenie Sztandaru Szkoły i odśpiewanie Hymnu Polskiego uwieńczyło tę ważną chwilę. Placówka z Mszany Górnej również wpisała się w ogólnopolską akcję patriotyczną „Szkoła do hymnu”.

Na apelu nie zabrakło części artystycznej, w czasie której chór szkolny zaśpiewał utwory „Skreślamy dziś do Ciebie kilka słów” oraz „Gdzie są kwiaty z tamtych lat”. Uczniowie klasy VI deklamowali wiersze, przeplatane muzyką oraz pantomimą przedstawiająca losy Ojczyzny podczas zaborów. Stroje galowe, odpowiednia postawa najmniejszych i najstarszych uczniów świadczyła o niezmiernym szacunku do Ojczyzny
i sercach pełnych patriotyzmu. Nad przygotowaniem uroczystości czuwał nauczyciel muzyki  i  plastyki oraz wychowawca klasy VI.

                                                                                            Helena Domagała