Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Tydzień bajek polskich

19/11/2020, dodał: Magda Polańska czytano: 45 razy
Przedszkolaki z Zespołu Placówek Oświatowych w Kasince Małej wzięły udział w realizacji ogólnopolskiego projektu pod nazwą „Tydzień Bajek Polskich”.

W czasie projektu przedszkolaki poznały „Bolka i Lolka”, którzy pokazali im ciekawe sposoby na pokonanie nudy, gdy za oknem pada deszcz. Dzieci przypomniały sobie czynności higieniczne, które powinny wykonywać każdego poranka po przebudzeniu. Miały również okazję stworzyć własne mapy, poznając przy tym zjawiska atmosferyczne. Bohater bajki „Reksio” odkrył w sobie talent kompozytora muzycznego, pomógł wykształcić w kasinczańskich dzieciach m.in. poczucie rytmu, estetyki i piękna; dzięki niemu wychowankowie przedszkola przenieśli się w świat muzyki i sztuki. Najmłodsi poznali także „Przygody Baltazara Gąbki” i „Misia Kudłatka”. Zrozumieli, że pozory mogą czasem mylić. Uczestnicy projektu przypomnieli sobie zasady właściwego zachowania w parku oraz względem zamieszkujących go zwierząt.

Na podsumowanie projektu wspólnie z dziećmi mieliśmy za zadanie napisać list do wybranej przez przedszkolaków postaci poznanej podczas tego tygodnia. Na koniec każde dziecko otrzymało dyplom „ZNAWCY POLSKICH BAJEK”. Cieszymy się, że nasze przedszkolaki mogły uczestniczyć w tak interesującym projekcie – podsumowują panie przedszkolanki.

Celem projektu było zapoznanie dzieci z pięknymi, wartościowymi bajkami polskimi, rozwijanie ich fantazji i zainteresowań oraz zaznajomienie ze sposobami radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Iwona Bierowiec
Anna Chmiel
Anna Jurczak