Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


„Szkoła do hymnu” i „Szkoła pamięta” - obchody Narodowego Święta Niepodległości w czasie pandemii

12/11/2020, dodał: Magda Polańska czytano: 162 razy
,„Jeszcze Polska nie zginęła…” to słowa rozpoczynające hymn państwowy, którego treść każdy Polak powinien doskonale znać.

Wersy Mazurka Dąbrowskiego i dźwięki jego melodii wybrzmiały w Szkole Podstawowej Nr 3 w Kasince Małej podczas akcji „Szkoła do Hymnu”, nad którą honorowy patronat objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Dzięki zaangażowaniu nauczycielek: Honoraty Kalety i Agnieszki Bogacz wychowankowie przedszkola z wielkim przeżyciem wyśpiewali 10.11.2020r. cały hymn o godz. 11.11. W ten sposób uczcili pamięć poległych w obronie naszej Ojczyzny.

W związku z tym, że pozostali uczniowie szkoły od dłuższego czasu przebywają na nauczaniu zdalnym, włączyli się w akcję „Szkoła pamięta” w inny sposób. Wykonali tematyczne prezentacje multimedialne, zrobili ścienne gazetki nawiązujące do Narodowego Święta, nagrali piosenkę patriotyczną, przy szkolnym pomniku niepodległościowym złożyli kwiaty i zapalili znicze (wszystkie działania wykonane przed obowiązkiem nauczania zdalnego).

Tymi skromnymi wydarzeniami chcieliśmy pokazać, że kochamy naszą Ojczyznę i czcimy tych, którzy oddali za nią życie – powiedziała do przedszkolaków Dyrektor Barbara Tokarz.

 Przy okazji przypomniała wszystkim o wywieszeniu flagi państwowej w rodzinnych domach.

                                                                                                                         Agata Zięba