Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


W Kasinie Wielkiej kręcono kolejny film

12/06/2020, dodał: Magda Polańska czytano: 407 razy
Po raz kolejny stacja PKP w Kasinie Wielkiej oraz jej okolice stały się tłem do filmowych scen.

Miejsce to szczególnie upodobali sobie reżyserzy, którzy akcje swoich filmów osadzają w realiach z pierwszej połowy XX w. Tym razem atuty zagórzańskiego odcinka kolei PKP dostrzegł Borys Lankosz, reżyser nowego serialu kryminalnego „Erynie” powstającego na podstawie książki Marka Krajewskiego. Jest to koprodukcja Telewizji Polskiej z amerykańskim gigantem – Netflixem. I to właśnie na tej platformie będzie można online obejrzeć serial na wiosnę 2021 roku, potem wyemituje go również TVP.

Akcja powieści „Erynie” Marka Krajewskiego rozgrywa się we Wrocławiu i we Lwowie w latach 30. i 40. XX w. Fabuła kręci się wokół śledztwa Edwarda Popielskiego dot. śmierci młodego chłopca i kilku porwań dzieci.

Główną rolę w serialu zagra Marcin Dorociński. Na ekranie zobaczymy również Wiktorię Gorodeckają, Wojciecha Mecwaldowskiego, Szymona Wisniewskiego, Mirosława Kropielnickiego i Erikę Karkuszewską.

Filmowy scenariusz stworzyli: Igor Brejdygant, Borys Lankosz, Magdalena Lankosz i Władysław Pasikowski. Muzykę przygotował Michał Lorenc, a za zdjęcia odpowiada Marcin Koszałka.

Magda Polańska
Źródło: www.naekranie.pl, www.antyweb.pl
fot. psc z filmu opublikowanego w FB Kasina Ski&Bike Park