z ostatniej chwili
Informacja Wójta Gminy, począwszy od dnia 06 lipca 2020 do 31 sierpnia 2020 Urząd Gminy pracuje w godzinach od 7:00 do 15:00.
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Rodzice ś. p. Konrada Nawary zatroszczyli się o bezpieczeństwo innych

18/11/2019, dodał: Magda Polańska czytano: 1413 razy
Ochotnicza Straż Pożarna w Olszówce może pochwalić się nowym samochodem. Wielka w tym zasługa rodziców ś. p. Konrada Nawary – Marii i Piotra.

Dzięki ich staraniom olszowska OSP otrzymała od Fundacji Kawałek Nieba darowiznę o wartości 100.000 zł, z której dofinansowano nabycie samochodu strażackiego:  Renault M 180 Straż Pożarna 4 x 4, napęd na oba mosty z blokadami, kabina 8 - osobowa, szybkie natarcie, oryginalna zabudowa  Camiva, zbiornik 3000 L, pompa - Rocher typ: 1500/15. 

Nowy nabytek olszowskich ochotników służyć ma  ratowaniu dzieci i dorosłych oraz  prowadzeniu akcji ratowniczo -  gaśniczych w terenie.

Dzieląc się tą radosną  a zarazem wzruszającą informacją pragniemy  wyrazić ogromną wdzięczność naszym rodakom, Marysi i Piotrkowi – wyrazy uznania i podziękowania przekazują druhowie z OSP Olszówka. Jesteśmy bardzo zbudowani faktem, że pomimo ciężkiego dla nich czasu żałoby zatroszczyli się o innych i zadbali o podniesienie bezpieczeństwa mieszkańców Olszówki i jej okolic. Chylimy  przed Wami czoła i serdecznie dziękujemy!

Stanisław Kusiak
fot. Wiesław Urbańczyk