Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Od przedszkolaka do… - przygoda z zawodami

02/07/2019, dodał: Magda Polańska czytano: 326 razy
Innowacją „Od przedszkola do… - przygoda z zawodami” zostali objęci wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej im. Świętego Floriana w Glisnem.

Realizacja zadań odbywała się między innymi poprzez działania praktyczne w formie zajęć tematycznych dotyczących określonego zawodu, spotkań z zaproszonymi gośćmi oraz zajęć terenowych.

Projekt trwał od 1 września 2018 r. do 31 maja 2019 r. Jego celem było zwrócenie przez dziecko szczególnej uwagi na zawody wykonywane przez najbliższych członków rodziny swoich kolegów/koleżanek, dostrzeżenie różnorodności grupy oraz integracja i zaangażowanie rodziców w życie szkoły.

W ramach innowacji pedagogicznej zapraszaliśmy do naszej szkoły przedstawicieli różnych zawodów, braliśmy udział w zajęciach terenowych oraz uczestniczyliśmy w zajęciach warsztatowych na terenie naszej placówki – informują nauczyciele z Glisnego. Poznaliśmy bliżej zawody: policjanta, piekarza, bibliotekarza, górnika pracującego w kopalni soli i w kamieniołomie, cukiernika, garncarza - ceramika, nauczyciela, pielęgniarki, fryzjera, dentysty, rolnika, strażaka i pszczelarza. Najbardziej podobały się dzieciom zajęcia w formie warsztatów, w których mogły uczestniczyć np., kiedy same piekły chleb lub ciasteczka dla babć i dziadków, przygotowały pyszną domową czekoladę, robiły kanapki dla kolegów i nauczycieli, lepiły naczynia z gliny i samodzielnie je ozdabiały.

Ogromną popularnością cieszyły się:

-  zajęcia, podczas których mamy fryzjerki czesały dzieciom rozmaite fryzury,

- wizyta policjantów w szkole, a zwłaszcza możliwość obejrzenia i wejścia do samochodu policyjnego,

- wizyta w budynku straży pożarnej, pokaz wozu strażackiego, sprzętu i odzieży strażackiej.

Dzieci już nie mogą doczekać się kolejnego projektu, w którym będą mogły uczestniczyć po wakacjach – dodają wychowawcy.

 

Jolanta Pankiewicz